Закон і Бізнес


Суд США зобов’язав Іран виплатити 10,5 млрд компенсації за теракт


10.03.2016 17:39
2879

Американський суд зобов'язав Іран виплатити 7,5 млрд доларів компенсації сім'ям загиблих під час теракту 11 вересня та 3 млрд доларів страховим компаніям, які платили за страховими випадками, викликаними даним терактом.


Загалом Суд США виніс рішення, що зобов'язує Іран виплатити 10,5 млрд доларів в якості компенсації, передає «ЗіБ» з посиланням на  ZN,UA.

Раніше Окружний суддя Джордж Деніелс, який виніс відповідне рішення, визнав, що Іран не зміг виправдатися від звинувачень в тому, що надавав допомогу терористам, які вчинили теракти 11 вересня 2001 року, в результаті яких загинули 2977 чоловік.

У минулому році, через десять років після терактів 11 вересня 2001 року, Генеральний інспектор ЦРУ завершив свою доповідь щодо причин провалів американської розвідки щодо запобігання цієї терористичної атаки. В ньому зазначалося, ЦРУ не виробило комплексну стратегію для боротьби з терористичним угрупуванням "Аль-Каїда". Крім цього, у звіті йдеться, що немає ніяких доказів підтримки "Аль-Каїди" з боку уряду Саудівської Аравії.

Нагадаємо, що 11 вересня 2001 року терористи захопили 4 літаки внутрішніх аваіліній США, перший із захоплених терористами літаків врізався в одну з веж-близнюків Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку.