Закон і Бізнес


Останній трибунал


№42 (1081) 20.10—26.10.2012
1247

На цьому тижні Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії почав розгляд останньої справи. На лаві підсудних — екс-президент самопроголошеної республіки Сербська Країна Горан Хаджич. У суді також продовжуються слухання у справі колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича.


Г.Хаджичу вдавалося ховатися від правосуддя довше за всіх — до минулого року. Він став останнім обвинуваченим, видання якого домагався МТКЮ.

Прокурор Дуглас Стрінгер стверджує: Г.Хаджич винен у дискримінації несербів під час існування Сербської Країни в 1991—1995 роках. Сторона обвинувачення вважає, що колишній президент особисто віддавав накази про побиття залізними прутами представників інших національностей і змушував їх ходити мінними полями. Усього в обвинуваченні, пред’явленому Г.Хаджичу, — 14 пунктів, включаючи тортури, переслідування, вбивства, насильницьке переселення, жорстоке поводження з військовополоненими, необгрунтоване знищення майна.

А ось Р.Караджич намагається переконати трибунал, що абсурдно звинувачувати його, «м’яку, терплячу людину», в геноциді і військових злочинах під час громадянської війни в Боснії та Герцеговині. Більш того, колишній лідер боснійських сербів упевнений, що служив своєму народу. «Мене потрібно не судити, а заохочувати: я зробив усе можливе, все, на що здатна людина, щоб постаратися уникнути війни, великої кількості жертв», — заявив він трибуналу.

Р.Караджича обвинувачують у скоєнні 10 кримінальних злочинів, враховуючи вбивство в 1995 році 8000 мусульман у боснійській Сребреніці. Цей епізод ООН визнала геноцидом.