Закон і Бізнес


Зміни під ялинку


№52 (1246) 26.12—08.01.2016
1562

Вирішуючи бюджетні питання та політичні суперечки, нардепи все-таки знайшли час, аби направити до Конституційного Суду проект змін до Основного Закону в частині правосуддя. Відповіді з вул. Жилянської очікують одразу після новорічних та різдвяних свят.


Відповідний законопроект №3524 включено і до порядку денного третьої парламентської сесії, котру завбачливо продовжили до 1 лютого 2016 року. Отже, нардепи вочевидь розраховують, що судді КС відкладуть усі справи й святкування і чимдуж аналізуватимуть президентську ініціативу.

Нагадаємо, така само парламент вчинив наприкінці другої сесії, коли спеціально не закривав її, очікуючи висновку КС стосовно децентралізації (№2217а). І КС дійсно не забарився з ним, вклавшись у два тижні! Та виявилося, що такі зусилля були марними, адже остаточного голосування за цей проект дотепер не відбулося.

Втім, на думку експертів, із проектом №3524 у КС буде куди більше клопоту. Адже чимало фахівців, зокрема й конституціоналістів, уже вказали на численні недоліки та прогалини, що містить документ. Зокрема, і в тій частині, що аналізуватиме КС, — звуження існуючих прав і свобод.

Якщо на вул. Жилянській поставляться до свого обов’язку неформально та ще й залучать до аналізу науковців, то навряд чи варто чекати на вердикт раніше лютого — березня. Та, швидше за все, стільки часу їм просто не дадуть, адже це відкладе обіцяну судову реформу ще на півроку.