Закон і Бізнес


Канони майже встояли

Церква не має наміру визнавати шлюби між людьми однієї статі, але до розлучень підійшла прогресивно


№44 (1238) 31.10—06.11.2015
1744

Генеральна асамблея Синоду єпископів Римсько-католицької церкви схвалила завершальну доповідь, в якій зберігається заборона на одностатеві шлюби, але відкриваються нові можливості для розведених і другошлюбних.


У пункті доповіді, присвяченому гомосексуалізму, наголошується, що церква, як і раніше, не має наміру визнавати шлюби між людьми однієї статі, оскільки принципи, на яких вони засновані, «не йдуть ні в яке порівняння» з традиційними шлюбами. В той же час в Синоді підкреслили, що геї не повинні зазнавати дискримінації в суспільстві, а людям слід ставитися до їх існування «по-християнськи».

При цьому спостерігачі відзначають, що до проблеми розлучень Ватикан підійшов вельми прогресивно, повідомляє Reuters. За нинішніми звичаями, людина не може отримати схвалення на другоженство, оскільки перший шлюб залишається єдиним дозволеним в очах церквою. У новій доповіді мовиться, що священик в деяких випадках може «працювати» з людьми, які вирішили розвестися або одружитися вдруге, якщо у них буде очевидне прагнення «пізнати божу волю».

Відзначимо, що документ був прийнятий на тлі декількох гучних скандалів, які сталися у Ватикані в жовтні. Так, високопоставлений польський священик Кшиштоф Харамса визнав свою нетрадиційну орієнтацію і зажадав від церкви, щоб вона поставилася до геїв «серйозно» і «подивилася їм в очі, як це робив з кожною людиною Господь Ісус».