Закон і Бізнес


Дельфіни — майже люди


Дельфіни звертаються один до одного на ім’я та пам’ятають «друзів», котрих бачили лише один раз 20 років тому.

№42 (1236) 17.10—23.10.2015
2053

Індія стала першою країною, яка визнала унікальний інтелект представників ряду водних ссавців — китоподібних.


Дельфіни «повинні мати свої власні особливі права». Таке рішення було озвучене главою міністерства навколишнього середовища і лісового господарства Індії. Тому міністерство заборонило виступи з використанням цих тварин, що знаходяться в неволі, — в дельфінаріях, акваріумах, океанаріумах і т.д.

Дельфіни є високоінтелектуальними ссавцями з високорозвинутою соціальною організацією. Згідно останнім дослідженням, вони звертаються один до одного по імені і можуть запам’ятовувати унікальні імена — звуки, що подаються «старими друзями» і почуті ними лише 20 років тому.

До того як їм виповниться рік, дельфіни вибирають самі собі унікальні імена, що є низкою складних звукових сигналів. З цієї миті всі інші тварини однієї соціальної групи використовують персональне ім’я кожного під час звернення один до одного.

Більш того, дельфіни користуються складною граматичною комунікацією

Попередні дослідження показали, що цим тваринам властиві людиноподібне усвідомлення і залученість в складну систему комунікації за допомогою структури граматичного речення. Тобто у дельфінів є своя мова, як і у людей.