Закон і Бізнес


Красиво жити не заборониш!


Прикметно, що Луанда — одне з найдорожчих міст світу — розташована в одній з найбідніших країн — Анголі.

№39 (1233) 26.09—02.10.2015
1740

Моніторингова компанія Mercer регулярно проводить дослідження вартості життя в різних містах світу. Під час дослідження розглядається більш ніж 200 різних параметрів, наприклад, вартість житла, транспорту, харчування, одягу, побутових товарів і розваг. І як виявилось, українська столиця є достатньо вигідним місцем для життя.


Мета цього дослідження — допомогти транснаціональним компаніям, а також урядам різних країн визначити компенсаційні надбавки для своїх працівників за кордоном.

Всі ціни в дослідженні переводяться в долари США. У червні 2015 року був опублікований черговий рейтинг найдорожчих міст світу. Цього разу рейтинг сформовано так, щоб можна було порівняти «дорожнечу» міст по частинах світу.

Так, наприклад, найдорожчими містами Центральної та Східної Європи стали Москва, Стамбул, Рига, Братислава і Прага. А ось в західній частині Старого Світу на вершині рейтингу опинилися відразу три швейцарських міста: Цюріх, Женева та Берн. Завершують п’ятірку заможних «поселень» Лондон і Копенгаген.

Що стосується Азії, ряд міст — Гонконг, Сінгапур, Шанхай, Пекін і Сеул, — відрізняються розкішшю і багатством не тільки в своїй частині світу, але входять в десятку самих дорогих міст планети. До того ж, як показують дослідження, якби Гонконг був окремою країною, то по рівню ВВП на душу населення входив би до числа найбагатших країн світу, тому рівень цін в Гонконзі закономірний.

Примітно, що найдорожче місто світу знаходиться в одній із найбідніших країн — це столиця Анголи — Луанда. Розгадка ж такого лідерства криється в тому, що прибутки іноземних компаній, отримані в Анголі за рахунок видобутку нафти та алмазів, створюють підвищений попит серед іноземців, які проживають в Анголі, на житло високої якості, дорогі ресторани та автомобілі, взуття та одяг. Наприклад, вартість оренди двокімнатної квартири в Луанді цього року складає $6,8 тис. на місяць, а трикімнатної — $15,8.

В цілому, столиці Ближнього Сходу та Африки вже традиційно утримуються в двадцятці найдорожчих міст світу. Лідерами цієї території можна назвати Нджамену (Чад), Кіншасу (Конго), Вікторію (Сейшельські острови) і Тель-Авів (Ізраїль).

Дослідники не полінувалися проаналізувати і рівень життя в Океанії. Було встановлено, що найдорожче існування обходиться жителям Сіднея, Мельбурна і Перта (Австралія), Нумєї (Нова Каледонія) і Окленда (Нова Зеландія).

Дещо прояснилася ситуація і по той бік Атлантики. Так, в Північній Америці список заможних міст очолюють Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Сан-Франциско, Чикаго і Вашингтон. А ось латиноамериканці живуть на широку ногу в Буенос-Айресі (Аргентина), Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро (Бразилія), Сантьяго (Чилі) і Порт-оф-Спейне (Тринідад і Тобаго).

Що стосується української столиці, то Mercer не ділиться даними відносно рівня життя в Києві. Проте за результатами дослідження швейцарського банку UBS наша столиця зайняла останнє місце в світі за вартістю життя. За даними банку, для життя в українській столиці сімейні витрати складуть $1237 в місяць, на квартиру йде ще $540. Одним з найбільш показових моментів є порівняння зарплат в найдорожчому і найдешевшому містах. Так, наприклад, житель Цюріха в середньому отримує $41 в годину (після сплати податків), що в 21 раз перевищує зарплату киянина. При цьому вартість життя розрізняється всього в 2,8 рази.

Найдорожчі міста світу. Топ-10:

1. Луанда, Ангола

2. Гонконг, Китай

3. Цюріх, Швейцарія

4. Сінгапур

5. Женева, Швейцарія

6. Шанхай, Китай

7. Пекін, Китай

8. Сеул, Південна Корея

9. Берн, Швейцарія

10. Нджамена, Чад