Закон і Бізнес


Рабський труд


№38 (1232) 19.09—25.09.2015
1591

На думку вчених з Оксфордського університету, ранній початок робочого дня становить серйозну загрозу для психічного здоров’я. Група вчених на чолі з доктором Келлі провела експеримент: перенесла початок занять у школі на 10:00 ранку. Успішність зросла на 10%.


Початок робочого дня до 10-ї ранку рівносильний тортурам, уважають вчені з Оксфордського університету, пише британська газета The Telegraph, передає Еспресо.TV.

«Це надзвичайно шкідливо для організму, так як впливає на фізичний, емоційний та поведінковий стан», — стверджує дослідник з Оксфорду доктор Пол Келлі. За словами вченого, у людей віком до 55 років добові ритми організму абсолютно не відповідають робочому дню, що триває з 9-ї до 17 години, і це становить серйозну загрозу для психічного здоров’я людини.

«Ми не здатні змінити наші 24-годинні ритми. Тіло налаштоване на сонячне світло, але ви не усвідомлюєте цього, тому що сонячне світло впливає на гіпоталамус, а не безпосередньо на зір», — відзначає науковець. П.Келлі порівнює графік роботи з 9-ї до 17 години з тортурами шляхом позбавлення сну. Так приборкують в’язнів у тюрмах, нагадує він. Людей будять і дають їм їсти, коли вони цього не хочуть. Таким чином, через погане самопочуття ув’язнені стають покірними.

На думку вчених, така біоритмічна розбалансованість становить неабияку загрозу для суспільства. Тому вони закликають внести зміни у робочий режим, щоб він відповідав природному біологічному годиннику.