Закон і Бізнес


За здоров’я нації


№35-36 (1229-1230) 01.09—11.09.2015
1390

Міністр охорони здоров’я Литви Ріманте Шалашявічюте пропонує узаконити три обов’язкові для всіх щеплення і передбачити грошові штрафи для батьків за відмову.


Мінохоронздоров’я пропонує передбачити обов’язкові вакцини від поліомієліту, краснухи і кору для всіх дітей, за винятком алергіків або тих, кого не можна щепити через серйозні причини. За відмову батькам загрожуватиме попередження або грошові штрафи до €115.

За словами Р.Шалашявічюте, в більшості країн ЄС обов’язковими є 7 або 3 щеплення. Питання, чи можна дитині робити щеплення, повинні вирішувати лікарі.

За даними Центру інфекційних захворювань і СНІДу, в цьому році до 27 липня в Литві зафіксували 44 випадки захворювання кором, захворіли 11 дітей і 33 дорослих. Більша частина хворих — дорослі, які не були щеплені від кору або отримали лише одну дозу вакцини.

Хворі діти не були щеплені внаслідок різних протипоказань, через відмову батьків від щеплень, декілька дітей були ще дуже малі для щеплень. Більша частина дітей заразилася кором від хворих дорослих.