Закон і Бізнес


Прибрати некомпетентних

Діти за кордоном можуть стати причиною звільнення їхнього батька


№33-34 (1227-1228) 15.08—31.08.2015
2366

Комуністична партія Китаю написала список підстав, з яких некомпетентних чиновників можуть звільнити. Правила були введені в країні 19 липня. Критерії розроблялися в рамках програми боротьби з корупцією.


На думку авторів цих правил, вони полегшать процес перестановок у партії й допоможуть звільнити дорогу молодим кадрам. Як повідомляє The South China Morning Post, приводом для звільнення можуть стати проблеми зі здоров’ям, порушення партійної дисципліни, а також невідповідність посаді. Останнє передбачає нелояльність до партії, нездатність справлятися з роботою або ж наявність дітей чи дружини/чоловіка, які живуть за кордоном. Як повідомляє видання, раніше членів КПК неодноразово попереджали, що у випадку, якщо хтось з їхніх родичів іммігрує, чиновникам доведеться піти у відставку.

Після обрання головою КНР у березні 2013 р. Сі Цзиньпін оголосив боротьбу з корупцією одним із пріоритетів своєї політики. Він закликав боротися з хабарництвом, завдаючи ударів «і по тигрові, і по мусі», тобто не жаліючи ні дрібних, ні високопоставлених чиновників. За цей час під слідством опинилися кілька політиків-«важкоатлетів», включаючи члена ЦК політбюро Чжоу Юнкана. У минулому партійні керівники такого рівня вважалися недоторканними.