Закон і Бізнес


Скаржаться на гарантії


№33-34 (1227-1228) 15.08—31.08.2015
1256

Протягом І півріччя 2015 року до Окружного адміністративного суду м.Києва надійшло 2138 справ, у яких оскаржується реалізація публічної фінансової політики. Це на 35% більше, ніж за весь минулий рік.


Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі ОАСК, значна частина позовів стосується оскарження державного регулювання ринків фінансових послуг (88%), валютного регулювання і контролю (2,6%), грошового обігу і розрахунків (2%). У 55% винесених за І півріччя постанов, що стосувалися спорів щодо реалізації публічної фінансової політики, суд задовольнив позовні вимоги фізичних та юридичних осіб.

«В умовах нестабільності фінансового сектору економіки, коли банки ліквідовуються, а процедура виплати вкладів затягується, громадяни змушені шукати захисту своїх прав у суді. В результаті маємо таку статистику: практично кожен п’ятий позов, що надійшов до нас у І півріччі, стосується бездіяльності чи невиконання своїх обов’язків Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Ця категорія справ є однією з найчисленніших після податкових спорів», — зазначив голова ОАСК Павло Вовк. 

За його словами, як правило, позивачі намагаються оскаржити бездіяльність фонду щодо невнесення їх до реєстру осіб, які мають право на відшкодування коштів за вкладами.