Закон і Бізнес


Муркітлива посада


№33-34 (1227-1228) 15.08—31.08.2015
3462

Капітан одного з естонських суден Гейккі Галдре розмістив на порталі вакансій оголошення про пошук у свою команду корабельного кота. Кандидатові обіцяють вельми привабливі умови, включаючи можливість ночувати в одному ліжку з капітаном.


Серед якостей, які повинен мати претендент на заняття вакансії, називаються самостійність, рішучість та енергійність, повідомляє портал Postimees. Крім того, в котра має бути гарний зір і слух, він повинен уміти плавати, не боятися води, шторму і швидкого темпу роботи, що полягає в полюванні на гризунів.

В оголошенні також указується, що перевагу отримають ті, хто має морську освіту й досвід аналогічної роботи. Натомість мурчику нададуть роботу до душі, безкоштовне проживання в районі приписки корабля — в Таллінні, їжу в необмежених кількостях і можливість спати в будь-який час доби. За гарні результати роботи капітан обіцяє дозволити новому членові команди ночувати у своєму ліжку.

В оголошенні пропонується всім, хто знає кота з відповідними якостями, надіслати його фотографію, резюме й супровідний лист на відповідну електронну адресу. За словами капітана судна, які наводить Postimees, уже є ті, хто цікавиться вакансією. Він пояснив, що кіт на кораблі був і раніше, проте він став дуже старим для плавання.

Відзначимо, що посада корабельного кота існує в різних країнах світу. Тварини плавають разом з командою на риболовецьких, цивільних і навіть військових суднах. Деякі з них стають знаменитими, їм вручають нагороди і медалі за віддану службу. Так, одним з найвідоміших є корабельний кіт Саймон, котрий служив у 1940-х роках на військовому шлюпі «Аметист» Королівського флоту Великої Британії. Саймон у 1949 році після поранення шрапнеллю під час інциденту на річці Янцзи за піднесення морального духу й збереження корабельних запасів від щурів був нагороджений найвищою військовою нагородою Сполученого Королівства для тварин — медаллю Марії Дикін. Він також отримав медаль Синього хреста, медаль за похід «Аметиста» і звання «Кіт — відмінник морської служби». Саймона поховано в Ілфорді, в східному Лондоні. На його могилі стоїть надгробок з висіченою подякою за службу. Інший же представник котячих, що прославився під прізвиськом Непотоплюваний Сем, служив у роки Другої світової війни на німецькому лінкорі, британському есмінці, а пізніше на авіаносці. Він пережив загибель усіх трьох кораблів і помер на березі в 1955 році.