Закон і Бізнес


Держава утікачів


Колись своєрідною державою для біженців (щоправда, переважно палестинських) став Ізраїль, який тепер завдяки своїй самобутності став дуже привабливим для мігрантів з усього світу.

№32 (1226) 08.08—14.08.2015
1449

Американський мільйонер єврейського походження Джейсон Бузі, який займається продажем нерухомості в Сан-Франциско, запропонував створити нову державу, де зможуть жити біженці з будь-яких країн. Бізнесмен розраховує, що його ідея стане радикальним вирішенням питання вимушених переселенців у всьому світі.


Як повідомляє The Huffington Post, для реалізації свого проекту «Нація біженців» Д.Бузі пропонує придбати землі, які не використовуються, у країн або створити нові насипні острови в морі. За словами мільйонера, продати частину своєї території захочуть такі держави, як Індонезія або Домініканська Республіка. Бізнесмен сподівається, що країна зможе стати новим домом для 59,5 млн біженців зі всього світу.

Як успішний приклад реалізації подібного проекту в останні сторіччя мільйонер називає Ізраїль. «Ізраїль був, по суті, заснований як країна біженців, правда, виключно єврейських», — заявив Д.Бузі. Він також відзначив, що хоча пропозиція про створення нової держави може видатися дуже грандіозною, але сьогодні це єдине логічне практичне розв’язання проблеми.

Наголошується, що на створення сайту і рекламну кампанію, присвячену новому проекту, бізнесмен  вже витратив $15000.

Проте, в ініціативи вже знайшлися противники. Так, колишній радник австралійського уряду з питань біженців Гаррі Мінас назвав задум мільйонера абсурдним. Він відзначив, що проект нагадує ідеї стосовно створення островів-лепрозоріїв, куди відправляють хворих на проказу, аби вони не контактували зі здоровими людьми.