Закон і Бізнес


Любовний демонтаж


№28 (1222) 11.07—17.07.2015
1311

Париж позбувся однієї зі своїх визначних пам’яток. Мерія французької столиці ухвалила рішення зняти сотні тисяч замків, які символізують міцність любовних уз і закріплені романтиками зі всього світу на мосту Мистецтв.


Демонтаж почався в кінці червня. З міркувань безпеки міст було вирішено закрити. За даними паризьких властей, вага замків, що прикрашають огорожу, складає 45 тонн. Рік тому один із сегментів впав в Сену.

Туристи зі всього світу, для яких міст Мистецтв був обов’язковою частиною культурної програми, не приховують розчарування: «Я чув, що їх просто викинуть на смітник. На мій погляд, ці замки заслуговують місця в музеї або ще десь, щоб всі охочі могли їх побачити», — говорить японський турист.

Після демонтажу за наказом паризьких градоначальників на мосту Мистецтв були встановлені таблички, що забороняють що-небудь вішати. Восени планується захистити огорожу бар’єрами з плексигласу. Закоханим же радять знайти інший спосіб виразити свої почуття.

Традиція вішати замок на перила мосту і викидати ключ у воду, щоб ніхто і ніколи не міг зруйнувати союз двох сердець, народилася у 2004 році після виходу в світ бестселера італійського письменника Федеріко Моччиа «Три метри над рівнем неба».