Закон і Бізнес


Дітям — проїзд платний

Прем’єрові доведеться заплатити €25000 за любов до синів і футболу


Футбольному фанату М.Вальсу політ на матч з дітлахами влетить у копієчку.

№25 (1219) 20.06—26.06.2015
1178

Прем’єр-міністр Франції Мануель Вальс заявив, що заплатить за політ з дітьми на урядовому літаку на фінал Ліги чемпіонів у Берліні. Він стверджує, що мав повне право скористатися урядовим літаком.


М.Вальс опинився в центрі скандалу. Політичні противники піддали його різкій критиці за те, що він відправився на фінал Ліги чемпіонів до Берліна з двома своїми синами на урядовому літаку. Опозиція вважає, що прем’єр не мав права користуватися спецтранспортом для особистих потреб, а вирушати на футбол на урядовому авіалайнері — надто велика розкіш.

М.Вальс повідомив, що вирушив до Берліна, аби обговорити майбутній чемпіонат Європи з футболу, який пройде у 2016 р. у Франції. У поїздку він вирішив узяти дітей — для них знайшлося місце на вже зафрахтованому для офіційного візиту літаку. При цьому прем’єр-міністр відзначив, що розуміє причину суспільної незадоволеності й готовий заплатити за своїх двох синів з власної кишені.

Під час візиту на острів Реюньюн, заморську територію Франції в Індійському океані, М.Вальс заявив, що в його відрядженні до Берліна «не було нічого незвичайного» і що присутність його синів на борту «зовсім не збільшила його вартості». Проте додав, що Франції нині «не потрібен безглуздий скандал», і, «щоб виключити будь-яку двозначність», він готовий відшкодувати проїзд дітей. Чоловік пообіцяв поповнити скарбницю €2,500.

Поїздка М.Вальса до Берліна обійшлася Франції в €20000. Один з помічників прем’єра заявив, що сума в €2500 була встановлена, виходячи із середньої вартості фрахту приватного літака на цьому маршруті. €25000 — це середня вартість комерційного рейса для двох чоловік за маршрутом Париж—Пуатьє, Пуатьє—Берлін і Берлін—Пуатьє, відзначають паризькі ЗМІ. Деякі коментатори відзначили: як ціна самого польоту, так і кошти, витрачені на гарантування безпеки, складаються в набагато більшу суму.

За М.Вальса вступились президент Франсуа Олланд і голова УЄФА Мішель Платіні, який заявив: «Пан Вальс хотів зі мною зустрітися тет-а-тет перед матчем. Ми хотіли з ним обговорити дві важливі теми. По-перше, є багато різних питань, які необхідно вирішити на рівні французького уряду та УЄФА щодо організації Євро-2016. А по-друге, звичайно ж, ситуація зі світовим футболом на тлі кризи у ФІФА».