Закон і Бізнес


Жінок стане більше


№37 (1076) 15.09—21.09.2012
1365

Єврокомісія вимагає у Євросоюзу до 2020 року збільшити кількість жінок у керівництві компаній до 40%. В іншому випадку їм загрожують штрафи.


Єврокомісія розробила відповідні норми. Вони надійдуть на затвердження країн Євросоюзу наступного місяця. Газета «Файненшел таймс» повідомляє, що «на сьогодні в радах директорів провідних європейських компаній жінки займають лише 13,7% робочих місць».

Багато країн ЄС (зокрема, Франція, Італія, Іспанія та Нідерланди) вже ввели цю норму в своє національне законодавство. «Проте група держав, зокрема Велика Британія і Швеція, відкидають подібний підхід щодо встановлення квот у вищих структурах управління публічними компаніями», — підкреслює видання.

Для затвердження нової норми необхідна проста більшість голосів країн — членів ЄС, що фактично гарантує її ухвалення. Згідно з підготовленим проектом всі компанії ЄС, в яких працює понад 250 чоловік, з річним доходом у €50 млн зобов’язані в щорічному звіті вказувати співвідношення жінок і чоловіків у складі рад директорів. Порушників позбавлятимуть державних контрактів.