Закон і Бізнес


Податок на дармоїдство

У Білорусі нероби платитимуть додатковий збір


«Дармоїдство — не вада, а повинність», — вирішив президент Білорусі й запровадив для ледарів новий податок.

№16 (1210) 18.04—24.04.2015
1359

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав декрет «Про попередження соціального утриманства», яким уводиться збір з громадян, котрі не сплачують податків до бюджету. Документ прийнятий «з метою стимулювання працездатних громадян до трудової діяльності й забезпечення виконання ними конституційного обов’язку щодо участі у фінансуванні державних витрат».


На сайті президента сказано, що збір дорівнює 20 базовим величинам. Остання встановлюється постановою уряду й становить з 1 січня 2015 року 180 тис. білоруських рублів. Таким чином, збір визначено в розмірі 3,6 млн білоруських рублів, що дорівнює 14 тис. російських рублів.

Збір зобов’язані платити громадяни Білорусі, а також іноземці, котрі постійно проживають у країні, якщо вони протягом мінімум 183 днів у році не брали участі у «фінансуванні державних витрат», тобто не були влаштовані офіційно на роботу й не сплачували податків зі своєї зарплати.

У листопаді минулого року О.Лукашенко заявив: «Ви вже чули мою вимогу, яку сприймають неоднозначно: щоб всі, хто може, працювали. Ніякого дармоїдства. А то хтось не працює, податків не платить, не гірше за тебе живе. При цьому користується освітою, охороною здоров’я, яка практично безкоштовна або має мізерну ціну».Білоруський лідер навіть закликав повернути статтю за неробство до законодавства республіки. Що ж, схоже, японський трудоголізм білоруським громадянам чужий і незрозумілий.