Закон і Бізнес


Тваринний кайф

У США пропонують використовувати марихуану у ветеринарії


№14 (1208) 04.04—10.04.2015
1827

У Неваді лікуватимуть тварин марихуаною. Член Сенату Невади Тік Сегерблом запропонував проект, що дозволяє тваринам вживати медичну марихуану.


Документ легалізує вживання наркотика котами, собаками й іншими вихованцями, яким препарат потрібний за розпорядженням ветеринара. Він покликаний посилити дію акта, що дозволяє вживання марихуани в медичних цілях людям. Проект пропонує також видавати рецепти на препарат і тваринам.

Як відзначив Т.Сегерблом, сьогодні люди вірять, що марихуана може вилікувати практично все — від нездатності їсти до проблем з нервовою системою. Отже, якщо вихованець має такі розлади чи неконтрольоване тремтіння, «травичка» здатна допомогти і йому.

За словами сенатора, документ містить кілька положень, пов’язаних з «людським марихуанним законом», але саме пункти, що стосуються тварин, викликали підвищену увагу.

Нині проект передбачає видачу тваринам рецептів тільки за розпорядженням ветеринара. Проте, за словами чиновника, ситуація може змінитися, якщо буде прийнятий закон про рекреаційне використання марихуани. І все йде до його затвердження — вже зібрано близько 100 000 підписів за те, щоб винести документ на розгляд наступного року.

Деякі колеги сенатора ставляться до проекту скептично. Так, Марк Манендо зауважив, що ніколи не чув про такий спосіб лікування. Він також сумнівається, що про нього знають ветеринари, і підкреслив, що необхідно краще вивчити вплив марихуани на тварин.