Закон і Бізнес


Слідство ведуть ТСК

Нардепи тимчасово долучилися до газу, цензури і кредитування


Влада і закон, №27 (962) 03.07—09.07.2010
1153

Після чергової «блокади», влаштованої опозицією, парламент усе ж таки створив тимчасову слідчу комісію, яка займеться вивченням обставин, пов’язаних з діяльністю «Росукренерго» й арештом колишнього керівника держмитниці. Крім того, Верховна Рада вирішила вивчити факти тиску на журналістів і проаналізувати проблеми кредитних спілок.


Прикметно, що позитивний результат (238 голосів за створення ТСК щодо «Росукренерго») забезпечили фракції комуністів і Блоку Володимира Литвина, а «регіонали» в повному складі участі в цьому не брали. Вказану комісію очолить член фракції блоку «НУНС» Роман Зварич, а його заступником стане «регіонал» Анатолій Кінах. До неї ввійшли 11 представників усіх фракцій за квотним принципом.
Протягом 3 місяців члени комісії повинні вивчити рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8.06.2010 й обставини його ухвалення, факти корупційної діяльності «Росукренерго» та можливої причетності до неї посадових осіб, а також обгрунтованість арешту екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка. Згідно з постановою ВР комісія повинна відзвітувати про свою діяльність і зроблені висновки до кінця вересня.
На один голос менше, але при тому ж фракційному складі тих, хто голосував «за» отримала постанова про ще одну ТСК, яка займеться фактами обмеження свободи слова, тиску на журналістів, а також утручанням в їхню професійну діяльність із боку посадових осіб органів державної і місцевої влади.
Цю комісію з 9 чоловік очолила представниця фракції блоку «НУНС» Ірина Геращенко, а її заступником став «регіонал» Володимир Ландик. Правда, термін роботи комісії значно більший — один рік, але перший звіт вона повинна надати вже у вересні.
У чому нардепи були більш одностайними, то це в бажанні розібратися з кредитною кооперацією. Створення ТСК, яка займеться даним питанням, схвалили відразу 386 чоловік, а не голосувала цього разу велика частина «нунсівців». Утім, це не завадило представникові фракції Олександру Клименку, який є одним з авторів проекту постанови, стати заступником голови ТСК.
Очолив же її інший автор цього документа — «регіонал» Ігор Прасолов. У комісію включили також по одному представникові від інших фракцій, давши півроку для підготовки перших висновок про те, що ж гальмує розвиток кредитної кооперації та приводить до непоодиноких фактів порушення прав споживачів фінансових послуг.

Лев СЕМИШОЦЬКИЙ