Закон і Бізнес


Єдиний механізм справедливого правосуддя


Андрій Портнов: головною буде робота щодо внесення змін до Конституції

№35 (1074) 29.08—07.09.2012
Андрій Портнов, радник Президента України
1358

За два останні роки Президент Віктор Янукович провів найбільш важливі реформи у сфері захисту прав людини. Нові акти — закони «Про судоустрій і статус суддів», «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності», «Про судовий збір» та інші — вже застосовуються в правовій системі України.


У повній мірі громадяни України відчують результати роботи глави держави в цій сфері наприкінці листопада цього року, коли почнуть діяти нові правила й процедури кримінального процесу.

У сукупності з раніше прийнятими законодавчими актами нова модель правової системи працюватиме як єдиний механізм змагального та справедливого правосуддя.

Президент також поставив завдання ініціювати й провести законодавчі зміни у сфері діяльності органів прокуратури, підготувати нові проекти законів про кримінальні проступки, про адміністративні правопорушення та про Державне бюро розслідувань.

Але головною буде робота щодо внесення змін до Конституції, які мають завершити приведення системи українського правосуддя у відповідність до міжнародних стандартів.