Цьогорічний моніторинг роботи судів спрямований на визначення ставлення громадян до суду, зокрема, уявлення людей про незалежність судової влади в Україні.
Як повідомив кореспондент "ЗіБ", на цьому наголосили Голова Ради суддів України Ярослав Романюк та голова Державної судової адміністрації Руслан Кирилюк на сьогоднішній прес-конференції, присвяченій проведенню всеукраїнської акції "Зміцнимо довіру громадян до суду".
Як відмітив Я. Романюк, особливістю цьогорічного моніторингу є те, що опитування проведуть не лише серед суддів та інших учасників процесу (прокурорів, адвокатів тощо), але й серед пересічних громадян.
Важливим, за словами Голови РСУ, є імідж суду, а імідж – це те, наскільки суспільство розуміє, що при розгляді справи суд є незалежним.
«Ми хочемо дізнатися, як громадяни оцінюють рівень незалежності суду, його доступність, умови перебування», - сказав він.
У свою чергу Р.Кирилюк наголосив на тому, що ДСАУ з радістю долучилася до цієї акції. «Ми залучили усі наші територіальні управління і працівників апарату», - сказав він.
Для Державної судової адміністрації акція цікава тим, що вона спрямована на перетворення судів на центри надання послуг громадянам.
На прес-конференції також було вказано, що результати моніторингу будуть використані для розробки рекомендацій, які будуть надані судам та органам державної влади.
Слід зазначити, що у проведенні акції «Зміцнимо довіру громадян до суду» також бере участь Наталія Верещінська - керівник українсько-швейцарського проекту «Підтримка судової реформи в Україні», який розпочався в 2009 році і закінчиться цього року. Обсяг фінансування цього проекту з боку Швейцарії становить 800 тисяч швейцарських франків.