Закон і Бізнес


Моніторинг визначить уявлення громадян про незалежність суду


14.08.2012 13:05
2331

Цьогорічний моніторинг роботи судів спрямований на визначення ставлення громадян до суду, зокрема, уявлення людей про незалежність судової влади в Україні.


Як повідомив кореспондент "ЗіБ", на цьому наголосили Голова Ради суддів України Ярослав Романюк та голова Державної судової адміністрації Руслан Кирилюк на сьогоднішній прес-конференції, присвяченій проведенню всеукраїнської акції "Зміцнимо довіру громадян до суду".

Як відмітив Я. Романюк, особливістю цьогорічного моніторингу є те, що опитування проведуть не лише серед суддів та інших учасників процесу (прокурорів, адвокатів тощо), але й серед пересічних громадян.

Важливим, за словами Голови РСУ, є імідж суду, а імідж – це те, наскільки суспільство розуміє, що при розгляді справи суд є незалежним.

«Ми хочемо дізнатися, як громадяни оцінюють рівень незалежності суду, його доступність, умови перебування», - сказав він.

 У свою чергу Р.Кирилюк наголосив на тому, що ДСАУ з радістю долучилася до цієї акції. «Ми залучили усі наші територіальні управління і працівників апарату», - сказав він.

Для Державної судової адміністрації акція цікава тим, що вона спрямована на перетворення судів на центри надання послуг громадянам.

На прес-конференції також було вказано, що результати моніторингу будуть використані для розробки рекомендацій, які будуть надані судам та органам державної влади.

Слід зазначити, що у проведенні акції «Зміцнимо довіру громадян до суду» також бере участь Наталія Верещінська - керівник українсько-швейцарського проекту «Підтримка судової реформи в Україні», який розпочався в 2009 році і закінчиться цього року. Обсяг фінансування цього проекту з боку Швейцарії становить 800 тисяч швейцарських франків.