Закон і Бізнес


Знижки для ІТ


№32 (1071) 04.08—10.08.2012
1040

Програмну продукцію звільнено від податку на додану вартість на 10 років. Крім цього, ІТ-компанії зможуть працювати, не побоюючись позапланових перевірок.


Президент підписав закон «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції», ухвалений парламентом 5 липня.

Законом передбачено тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, звільнити від податку на додану вартість операції з постачання програмної продукції.

До програмної продукції належать: результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та он-лайн-сервісів; криптографічні засоби захисту інформації.

Крім того, у новому законі виключені норми, які передбачають необхідність проведення позапланових перевірок суб’єктів ІТ-галузі органами податкової служби та одержання відповідного висновку Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації.