Закон і Бізнес


Власність на асфальті

Частина дороги на Одесу перестала бути за кордоном


Україна і світ, №27 (962) 03.07—09.07.2010
1087

Молдова та Україна домовилися про вирішення спірного територіального питання і погодили визначення кордону між країнами, повідомляє Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови.


Питання було вирішене в Кишиневі під час консультацій щодо визначення на місцевості меж земельної ділянки поблизу села Паланка, яка була передана раніше у власність України, проте розташована на території Молдови.
Консультації пройшли на рівні директорів департаментів міжнародного права зовнішньополітичних відомств двох держав, також були залучені експерти. Сторони відзначили, що відповідно до додаткового протоколу до договору між Молдовою та Україною про державний кордон, підписаного у Києві 18 серпня 1999 року, про передання у власність України частини автомобільної дороги Одеса — Рені поблизу населеного пункту Паланка (Молдова), а також земельної ділянки, по якій вона проходить, і режиму їх експлуатації де-юре ділянка землі була передана у власність України одночасно зі вступом документа у законну силу 18 листопада 2001 року.
Сторони також погодили проект акта про встановлення на місцевості меж земельної ділянки, переданої у власність України. Найближчим часом компетентні структури встановлять і визначать її межі на місцевості.
Вирішено, що експлуатація та обслуговування автотраси і всіх необхідних для цього споруд на переданій ділянці здійснює Україна. За Молдовою зберігається право на безкоштовне використання ділянки даної дороги. Також на переданій ділянці не проводитиметься прикордонний, митний та якийсь інший контроль, котрий здійснюється під час переходу державного кордону. За жителями Паланки зберігається право без обмежень використовувати сільськогосподарські землі Молдови по інший бік цієї автотраси.