Закон і Бізнес


Висока мішень

Терористична загроза закрила іноземцям оглядові майданчики


Світ права, №46 (981) 13.11—19.11.2010
1147

Відома вежа Біг-Бен, одна з основних визначних пам’яток Лондона, тепер за¬крита для іноземних туристів. Спецслужби побоюються, що під виглядом мандрів¬ників туди проникнуть терористи.


Досі всі визначні пам’ятки британської столиці були повністю відкриті для іноземців. Більш того, саме туристи найактивніше відвідували лондонські музеї. Проте, побоюючись атаки терористів, спецслужби внесли зміни в роботу музеїв.
Відтепер піднятися на вежу Біг-Бен зможуть тільки ті, хто має британський паспорт. Для цього вони мають звернутися із заявкою до депутата, котрий представляє в парламенті їхній виборчий округ, подати свої паспортні дані і внести відомості про себе до так званого листа очікування. Сама екскурсія може відбутися тільки через півроку. Іноземцям же в доступі відмовлено.
Досі відвідати башту могла будь-яка людина. Потрібно було тільки оформити заявку на сайті в Інтернеті. Правда, перед входом на вежу гостей суворо оглядали й навіть фотографували, заносячи фото до бази даних служби охорони. Екскурсія тривала близько 75 хв. і здійснювалася 3 рази на день. Туристам показували годинниковий механізм і дзвін.
Поки невідомо, чи буде Біг-Бен єдиним музеєм, що заборонив екскурсії для іноземців, проте для британської туріндустрії подібні заборони можуть виявитися руйнівними.