
Особам, в яких один із батьків був військовослужбовцем і загинув або пропав безвісти при виконанні службових обов’язків, хочуть надати можливість вступати до ВНЗ або ПТУ поза конкурсом.
Проектом Закону про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо надання пільг на отримання освіти особами, батьки яких є військовослужбовцями № 10734 від 11.07.2012 пропонується додати до статті 13 наступний пункт:
«Особа, у якої один з батьків був військовослужбовцем, який загинув чи пропав безвісти при виконанні ним обов'язків військової служби, протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти зараховується поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів».
Чинну норму про переважне право зарахування до військових ліцеїв, ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, вищих військових навчальних закладів та вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, за умов успішного складення іспитів та відповідності іншим вимогам і правилам прийому до цих навчальних закладів, пропонується залишити, змінивши лише слово «дитина (діти)» на «особа», задля уникнення проблем в ситуації, коли на час вступу особі виповнилося 18 років.