Закон і Бізнес


Курятину приберуть з екранів


№30 (1069) 21.07—27.07.2012
1165

Влада Ірану рекомендувало місцевим телеканалам утриматися від демонстрації фільмів і передач, в яких є сцени ситних обідів, приготованих з курки.


На думку чиновників, подібні трансляції можуть спровокувати заздрість і агресію серед людей, які не можуть собі дозволити подібну розкіш, що викличе зростання соціальної невдоволеності.

«Кіно — це вікно суспільства. Деякі люди, надивившись фільмів про життя забезпечених людей, можуть схопити ножі й зажадати своєї частки суспільного блага. Телебачення не повинне бути вітриною недоступного рівня життя», — пояснив глава МВС Есмаїл Ахмаді-Могаддам.

Як пише видання The Daily Telegraph, що заяву було зроблено на тлі різкого погіршення економічної ситуації в країні. Дедалі більша інфляція зробила м’ясо (навіть куряче) недозволеною розкішшю для багатьох людей.

М’ясо курки було важливим джерелом тваринних білків для багатьох малозабезпечених іранців, проте за останній рік ціни на нього зросли втричі. Місцеві фермери стверджують: їхньої вини в цьому немає. Річ у тому, що через брак валюти різко скоротився імпорт кормів для тварин і птиці.

Дістати курятину за сталими цінами іранські бідняки можуть тільки в спеціалізованих державних магазинах, де товари відпускаються по талонах. Через величезний попит біля цих магазинів шикуються довгі черги.

Економічна ситуація в Ірані значно погіршилася через те, що Захід увів низку санкцій проти місцевих фінансових інститутів та виробників нафти.