Закон і Бізнес


Он-лайн з того світу

У США узаконять успадкування профілів у соцмережах


№37 (1179) 13.09—19.09.2014
1307

Влада американського штату Делавер створила прецедент, ухваливши закон про право успадкування даних, розміщених в Інтернеті, після смерті людини. Також члени сім’ї покійного зможуть звернутися до адміністраторів сайтів із проханням деактивувати його акаунти.


Таке право передбачає підписаний губернатором штату Джеком Маркеллом закон, текс якого розміщено в Інтернеті. У ньому зазначено, що юрист, відповідальний за реалізацію заповіту користувача, може передати доступ до його електронної пошти, акаунтам у соціальних мережах, підпискам на сервіси, «хмарним» сховищам та інших даних, розміщених в Інтернеті, певному члену сім’ї.

У той же час, як відзначає The Wall Street Journal, новий закон може суперечити нормам федерального законодавства США, відповідно до якого компаніям, які забезпечують електронну комунікацію користувачів, забороняється розкривати дані без згоди власника або дозволу влади.

Низка он-лайн-сервісів уже враховують у своїй політиці використання особистих даних питання про роботу акаунтів померлих користувачів. Однак здебільшого доступу безпосередньо до даних акаунтів такі сервіси, як Google, Twitter і Facebook, навіть за умови надання відповідних документів, не надають.

Поки що дія закону поширюється тільки на жителів штату. Однак він може створити прецедент, який матиме наслідком розроблення єдиних правил розпорядження он-лайн-даними покійних. Низка інтернет-компаній, у тому числі Google, вже направили губернатору Делавера лист із закликом скасувати цей закон. На їхню думку, он-лайн-сервіси вже надають користувачам можливість вирішити, як розпоряджатися своїми акаунтами. Наприклад, користувач поштового сервісу Gmail може доручити Google передати доступ до його електронної пошти іншому користувачу, якщо акаунт є неактивним протягом певного часу.