Глава держави закликав законників творити реформу своїми руками
«Мені б хотілося бачити більш рішучу поведінку суддівського корпусу в цій реформі. Якщо ви не займетеся цією роботою, нею займеться політиканство», — заявив Президент Віктор Ющенко під час виступу перед делегатами чергового ІХ з’їзду суддів України.
«Мені б хотілося бачити більш рішучу поведінку суддівського корпусу в цій реформі. Якщо ви не займетеся цією роботою, нею займеться політиканство», — заявив Президент Віктор Ющенко під час виступу перед делегатами чергового ІХ з’їзду суддів України, який розпочався 13 листопада в Києві в приміщенні Міжнародного центру культури та мистецтв. Голова ж Верховного Суду Василь Онопенко на це сказав, що передумовами для справедливого і законного правосуддя мають стати зміна ставлення основних носіїв державної влади до суду і проведення суспільно орієнтованої судової реформи.
Згідно з оцінками світового економічного форуму за показниками незалежності судової системи Україна посідає 99-е місце серед 125 країн. За даними останніх соціологічних опитувань, близько половини наших громадян не довіряють вітчизняним судам.
З огляду на це Президент наголосив: Концепцію вдосконалення судівництва для утвердження справедливого суду в Україні відповідно до європейських стандартів затверджено його указом ще в травні 2006 року. Він закликав служителів Феміди швидше реалізовувати те, що вони спільними зусиллями напрацювали, та перестати доводити надумані звинувачення в тому, що реформу прагнуть провести поза суддівським корпусом.
В.Ющенко висловився за посилення статусу суддів і водночас також за посилення їхньої відповідальності, що сприяла би більш професійній та чесній роботі.
У свою чергу В.Онопенко наголосив, що судді як ніхто інший зацікавлені в радикальних змінах у судочинстві, проте впродовж тривалого часу обителі Феміди та їх працівники перебувають у стані невпевненості у зв’язку з пропонованими відверто неконституційними та суб’єктивними змінами і реалізацією чергової спроби такого псевдореформування.
Голова Ради суддів Петро Пилипчук підтримав таку позицію очільника ВС і заявив, що суддівський загал наполягає на науково обгрунтованій реформі, яка б урахувала інтереси правосуддя й суспільства.
В.Онопенко обурився, що сьогодні на адресу речників правосуддя лунає багато зауважень та претензій. Дехто називає третю гілку влади найкорумпованішою і навіть небезпечною для суспільства. На його думку, це засвідчує ігнорування тієї об’єктивної закономірності, що за надзвичайно високого рівня корупції в країні жодна зі складових державної влади не може залишатися не ураженою цим суспільним злом.
Хоча згодом керівник ВС урешті-решт визнав справедливість багатьох нарікань, зокрема тих фактів, які засвідчують зловживання у сфері правосуддя. Йому соромно було за тих служителів Феміди, які допускають уседозволеність, зловживаючи своїм статусом, потурають проникненню політики у правосуддя, стають посередниками або ж виконавцями різноманітних протиправних схем.
Після перерви зі звітом РСУ про виконання рішень чергового VII та позачергового VIII з’їздів суддів виступив П.Пилипчук; про роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів розповів її голова Ігор Самсін, а голова Державної судової адміністрації Іван Балаклицький виступив зі звітом про стан фінансового, організаційного та матеріально-технічного забезпечення судів у поточному році (детальніше про це читайте в наступному числі «ЗіБ»).
Підготувала
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!