Єврокомісія запустила спеціальну платформу на базі ШІ, яка допоможе виявляти шахрайство з продуктами харчування, запобігти постачанню забрудненої продукції та спалахів захворювань, пов’язаних з їжею.
Платформа вже доступна національній владі в усіх країнах ЄС і має підвищити ефективність контролю та розслідувань у сфері безпеки харчових продуктів, пише «Закон і Бізнес».
«TraceMap — це прорив, який революціонізує здатність ЄС реагувати на кризи в галузі безпеки харчових продуктів і припиняти шахрайство з ними», — цитує Euronews єврокомісара з питань охорони здоров’я та благополуччя тварин Олівера Вархеї.
За даними Єврокомісії, TraceMap використовуватиме масиви даних, які вже є в агропродовольчих системах, щоб майже в режимі реального часу відстежувати торгові схеми та виробничі потоки.
Для цього інструмент за допомогою ШІ удосконалюватиме оцінку ризиків для безпеки, швидко виявляти зв’язки між операторами та каналами збуту та відстежуватиме ланцюжки поставок, щоб забезпечити оперативне відкликання небезпечної продукції.
TraceMap вже пройшов перевірку: пілотну версію використовували при недавньому відкликанні дитячих сумішей по всій Європі, пов’язаному із забрудненими інгредієнтами з Китаю.
У 2024 році кількість повідомлень у системі оперативного оповіщення про ризики в харчових продуктах і кормах (RASFF) зросла на 12% і досягла 5250. Близько третини стосувалися відмови у ввезенні, в основному через виявлення слідів пестицидів у фруктах та овочах, що надходять з Туреччини, Єгипту та Індії.
Найбільше повідомлень надіслали Німеччина (1907), Нідерланди (1155) та Італія (965).
Водночас, за даними Європейського агентства з безпеки продуктів харчування (EFSA), в 2024 році в європейських країнах зареєстрували 6558 спалахів захворювань, що передаються з їжею, що на 14,5% більше, ніж роком раніше. Найчастіше в Європі реєструються кампілобактеріоз, сальмонельоз, інфекції STEC, викликані кишковою паличкою E.coli, та листериоз.
У 2024 році листерія стала причиною найбільшої частки госпіталізацій та смертей серед усіх харчових інфекцій, зареєстрованих в ЄС. Близько 7 із 10 заражених листерією потребували госпіталізації, а один із 12 — помер.
В ЄК зазначають, що, придбаваючи продукти, споживачі мають бути впевнені в їхній безпеці для здоров’я.
Матеріали за темою


Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!