Вже завтра мільйони школярів у всьому світі сядуть за парти. Вони ще далекі від того, щоб оцінювати якість освіти. Але їхні батьки, і не лише в Україні, у своїй більшості навряд чи задоволені нею.
Так, Інститут вивчення громадської думки в Алленсбаху (Institut für Demoskopie Allensbach) провів опитування, щоб, серед іншого, з’ясувати, що означає «хороша система освіти» та які критерії оцінки, пише «Закон і Бізнес» із посиланням на DW.
90% респондентів вважають хорошу освіту фундаментом демократичного суспільства. Добробут країни більшість німців пов’язують саме з цим чинником. Більшу вагу має лише підготовка кваліфікованих кадрів, що, втім, частково також стосується сфери освіти.
При цьому 80% вважають, що політика робить недостатньо для освіти. Як зазначають дослідники, порівняно з попередніми роками критика стала гучнішою, а невдоволення населення заходами, що вживаються, явно зросло. Абсолютна більшість батьків та населення загалом вимагають вирішення проблеми з нестачею вчителів.
При цьому очікування дуже розходяться з реальністю. 91% респондентів заявили, що хороша система освіти має забезпечувати рівні шанси для всіх дітей. І лише кожен четвертий вважає, що насправді рівні шанси є у всіх.
Найнижчу оцінку німецька система освіти отримала у пункті єдиних стандартів. 70% опитаних заявили, що для них цей критерій важливий, але тільки 5% відзначили, що система освіти відповідає цьому критерію в реальності. Річ у тім, що німецька система освіти загалом побудована децентралізовано. Усі питання вирішуються лише на рівні федеральних земель — і навіть єдиних підручників у Німеччині немає.
Проблемною зоною залишається використання цифрових технологій. Тут відзначається велика розбіжність між реальністю та очікуваннями. Тільки 11% респондентів задоволені тим, як німецькі школи наразі оснащені технічно. Тому не дивно, що лише кожен десятий зазначив, що викладачі німецьких шкіл володіють сучасними технологіями.
Школа та університет мають забезпечувати хорошу підготовку до професійної діяльності, вважають більшість німців. І лише 11% заявили, що це відповідає дійсності.
Де ж очікування найближче до реальності? Освіта має забезпечувати загальну базу та давати фундаментальні знання — у цьому пункті розрив у відповідях був не такий великий: 76% вважають, що це критерій гарної освіти, але лише приблизно чверть заявили, що така ситуація і насправді.
Дослідження було проведено на замовлення освітнього фонду Deutsche Telekom Stiftung. У липні цього року було опитано 1000 осіб віком від 16 років. Дослідники окремо виділили батьків дітей шкільного віку.
Втім, якби такі запитання були поставлені батькам українських школярів, навряд чи відсоткові показники сильно відрізнялися б.
Усі батьки вірять, що школа дасть їхнім дітям фундаментальні знання, але й у Німеччині лише кожен четвертий згоден, що так і є насправді.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!