23.08.2024 17:41
Щоб здешевити виробництво копчених продуктів, був створений так званий рідкий дим. І донедавна він вважався навіть менш шкідливим, ніж оригінальне копчення.
Проте, експерти Головного управління охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Єврокомісії провели дослідження та з’ясували, що більшість ароматизаторів, що імітують аромат копчення, містять канцерогенні речовини, які збільшують ризик розвитку онкологічних захворювань, пише «Закон і Бізнес».
Тому було прийнято рішення заборонити використання добавок, що надають запаху копчення м’ясу, рибі, соусам і сирам. Згідно з рішенням Єврокомісії, продукти з такими добавками поступово зникнуть із полиць європейських магазинів.
У виробників, які використовують ароматизатори для заміни традиційних методів копчення м’яса, риби та сиру, є 5 років, щоб адаптувати свої технології до нових правил. Для тих компаній, які додають ароматизатор для надання додаткового смаку супам, чіпсам та соусам, період відмови становитиме два роки.
Ароматизатори копчення (наприклад, рідкий дим) використовуються в харчовій промисловості багатьох країн, у тому числі в Україні. Один із видів виробництва «рідкого диму» заснований на розчиненні у воді продуктів тління різних порід деревини.
Наразі в країнах ЄС застосування димних ароматизаторів допускається за Регламентом (ЄС) №2065/2003 Європейського парламенту та Ради від 10.10.2003 щодо димних ароматизаторів, призначених для використання у їжу.
Закон і Бізнес
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!