Правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку з 22% до 20% із 15 вересня 2023 року. Такий крок підтримає відновлення економіки та водночас не створюватиме загроз для макрофінансової стабільності.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НБУ.
Інфляція в річному вимірі в серпні сповільнилася до 8,6%. Цінова динаміка виявилася ліпшою, ніж очікував НБУ, передусім за рахунок збільшення пропозиції продуктів харчування. Водночас зниження базової інфляції (до 10% р/р у серпні) було близьким до липневого прогнозу НБУ.
Загальна тенденція до зниження інфляції зберігатиметься, проте потенціал її швидкого сповільнення майже вичерпано. НБУ і надалі забезпечуватиме стійкість валютного ринку для утримання під контролем курсових та інфляційних очікувань.
Тиск на витрати бізнесу залишатиметься значним як через втрати, пов’язані з війною, так і через подорожчання електроенергії та пального. Цей чинник може стримувати сповільнення інфляції.
Завдяки значним обсягам офіційного фінансування міжнародні резерви України утримуються на високих рівнях. Водночас з огляду на значні бюджетні потреби подальша міжнародна підтримка є критично важливою.
Ураховуючи баланс ризиків, стрімке зниження інфляції та спроможність підтримувати курсову стійкість, Правління НБУ вирішило знизити облікову ставку до 20%.
Надалі передбачається продовження циклу зниження облікової ставки, реалізація якого узгоджуватиметься з необхідністю підтримання привабливості гривневих активів як передумови для стійкості валютного ринку та сталого зниження інфляції.

.
Матеріали за темою
ФОПів в Україні стало більше, ніж до війни
05.09.2023
ВВП виріс на 2,4% за квартал
09.06.2023
У Валенсії скасували роботу по понеділках
18.04.2023
Мінекономіки покращило оцінку падіння ВВП
14.03.2023
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!