Можливості української системи цивільного захисту є вкрай обмеженими – так украй обережно нардепи описують фактичну відсутність мережі належно обладнаних бомбосховищ для захисту громадян і пропонують виправити ситуацію.
У Верховній Раді зареєстровано проект Закону №7398 від 22.05.2022 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій», передає «Закон і Бізнес».
Суб’єкти законодавчої ініціативи відзначають, що переважна більшість укриттів, розташованих у населених пунктах можна класифікувати, як найпростіші укриття, тобто цокольні або підвальні приміщення, інші споруди підземного простору, в яких можливе тимчасове перебування людей з метою зниження комбінованого ураження від небезпечних чинників, а також від дії засобів ураження (підвали в багатоквартирних будинках і навчальних закладах, паркінги тощо).
Значна частина таких укриттів не обладнана евакуаційними виходами, не має доступу до систем водопостачання та водовідведення, не пристосована для зберігання продуктів харчування, не говорячи вже про спроможність захистити населення у випадку застосування зброї масового ураження. Відповідно, наявна система цивільного захисту не в змозі повною мірою забезпечити захист фізичних осіб від ризиків, пов’язаних з бойовими діями.
Зважаючи на такі обставини, постало питання про термінове розгортання в Україні мережі захисних споруд цивільного захисту, спроможних забезпечити, або принаймні суттєво підвищити рівень безпеки громадян.
Тож документом пропонується визначити, що містобудівна документація на регіональному та місцевому рівнях повинна містити розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту. Затвердження вказаної містобудівної документації за відсутності такого розділу забороняється.
Також буде встановлено, що проектна документація на будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб, обов’язково повинна передбачати розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту, проектні рішення якого мають забезпечувати дотримання вимог доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

.
Матеріали за темою
Три етапи відбудови України озвучив Прем’єр
09.05.2022
ДБН мінятимуть за спрощеним порядком
04.05.2022
Сфера будівельного права потребує фахової дискусії на національному та міжнародному рівнях — адвокат
в„–3 (1561), 22.01—28.01.2022
Інсайди та угоди в неформальній обстановці - у лютому відбудеться ключова подія ринку нерухомості
10.01.2022
Експерти підрахували, де житло дорожчає, а де починає дешевшати
в„–50 (1556), 11.12—17.12.2021
У Києві збудують новий корпус ВАКС
29.10.2021
У Нідерландах побудують висотку без бетону і цегли
в„–38 (1544), 18.09—24.09.2021
ДАБІ ліквідовано, починає роботу ДІАМ
15.09.2021
Мінрегіон оцифрує ДБН за рахунок німців
06.09.2021
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!