Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети «Закон і Бізнес» № 1 - 2 (1559 - 1560), 12 - 21 січня 2022 р.
З кінця жовтня пройшло вже понад 2 місяці відтоді, як новоутворений орган, покликаний здійснювати дисциплінарні провадження стосовно прокурорів, розпочав свою діяльність. Тож журналістка «ЗіБ» Юлія Бойко поспілкувалася з його членом, суддею у відставці, колишнім заступником голови Вищого адміністративного суду Михайлом ЦУРКАНОМ, аби дізнатися про перші висновки щодо роботи цього органу та про погляд на актуальне законодавче регулювання, якого нині потребують «дисциплінарники». Читайте інтерв’ю на сторінках видання «Закон і Бізнес».
Рятуючи речові докази від митників і поліцейських, два прокурори вивезли електронні сигарети на зберігання невідомо кому, у той час як слідчий відмовлявся приймати їх на баланс. А АРМА майно не передали. Як прокурорів звільнили з посад через таку втрату розповідає Юлія бойко в матеріалі «Речові докази, що випарувалися».
Невдовзі незаконне переміщення товарів через кордон буде кваліфікуватись як кримінальне правопорушення. Проте далеко не всі погоджуються, що така ідея в результаті може виявитися вдалою. Про це читайте в матеріалі «Голосуємо, аби повернутись» Мирона Хомчука.
В умовах карантинних обмежень зустрічі онлайн та на шпальтах «ЗіБ» стали чи не найпоширенішими майданчиками для обміну думками. А тих, чиї думки привернули найбільшу увагу, визначив 5-ий конкурс «Читацьке визнання — 2021». Про те, які топ-теми залишалися актуальними у 2021 році дізнавайтеся в матеріалі Романа Чимного «На вістрі пера».
Учасниками полілогу щодо забезпечення правопорядку в Україні стали судді, науковці та міжнародні експерти. Вони з’ясовували, які виклики та перспективи супроводжують сучасну кримінальну юстицію. «Секрети» того, як досягти балансу між інтересами держави, підозрюваного та потерпілої сторони , дізнавайтеся в матеріалі «Тримаючи руку на пульсі» Олесі Багряної.
У ході розгляду дисциплінарної справи обвинувачений прокурор виголосив зворушливу промову, але так і не довів своєї непричетності до дій, які спонукали інших прокурорів не довіряти одне одному й навіть змінити паролі. Та чи можна таки примусити колег установити на пошті паролі, відмінні від одиничок? Про це – в матеріалі Анастасії Куліш «Я міг би зробити більше».
Під час чергової дискусії служителі Феміди вказали на недоліки, які необхідно усунути для зменшення ризиків у корпоративних спорах. Що демонструє судова практика та чи змінився вектор правозастосування – дізнавайтеся в матеріалі «Породженні недосконалістю».
Експерти Європейської комісії з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) на черговому засіданні продемонстрували єдність у питанні розробки інструментів задля цифровізації Феміди. Як в умовах стрімкого розвитку технологій запобігати нехтуванню прав людини довідуйтеся в матеріалі «Пріоритети в інноваціях» Вікторії Подоляки.
Касаційна інстанція вказала на проблеми, пов’язані з розглядом спорів щодо оренди земельних ділянок. «Верховники» сподіваються, що актуальні постанови таки стануть у пригоді як правникам, так і всім зацікавленим особам. Які вимоги в земельних спорах уважаються адекватними у ВС назвали адекватними читайте в матеріалі Вікторії Подоляки «Передбачити все».
Касаційний цивільний суд опублікував черговий огляд судової практики.В яких випадках спадкування строки не мають вирішального значення, чи можна пред’являти позов проти померлих і чому відчуження майже неможливе – читайте в матеріалі «Естафета накопиченого майна» Ігоря Новікова.
Група народних депутатів зареєструвала проект закону з багатообіцяльним додатком у назві — «щодо дотримання розумних строків кримінального провадження». Проте, як часто трапляється, назва не зовсім узгоджується зі змістовим наповненням. Справжні наміри авторів та основні положення запропонованих змін аналізує ЄВГЕН ПЕЛІХОС, керуючий Адвокатським бюро «Євгена Пеліхоса». Як прискорити проголошення вироків у обхід гарантій для підозрюваних та обвинувачених без понятих, адвокатів і відводів довідуйтеся в матеріалі «(Не) розумні строки» .
2021 рік в Україні виявився дуже насиченим у плані законодавчих нововведень. А з нового року набула чинності низка змін, зокрема в Податковому кодексі та інших актах, що регулюють господарську діяльність.Чим запам’ятався попередній рік та на що слід звернути увагу платникам податків розповідає ОЛЬГА ДРАЧЕВСЬКА, директор і засновник юридичної компанії «Інколанс», к.ю.н., радник з юридичних питань першого віце-президента Торгово-промислової палати України. Шукайте матеріал «Під пологом податкової реформи» на сторінках «ЗіБ».
Які стратегії захисту в дисциплінарному провадженні не працюють? Чому зміни в Правилах адвокатської етики не послабили відповідальності? Коли настає обов’язок адвоката зберігати адвокатську таємницю? Відповіді на ці питання шукайте в матеріалі Вікторії Якуші «Коли приватне стає публічним».

Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!