Домашній текстиль робить оселю більш затишною, але при виборі скатертин, пледів, ковдр та інших елементів не варто орієнтуватися виключно на їхній зовнішній вигляд. Такі речі виконують не лише декоративну функцію, тому потрібно знати характеристики різних матеріалів. Особливо це має значення для текстилю, який буде контактувати зі шкірою (рушників, постільної білизни, пледів та ін.). Неякісні речі можуть не лише втрачати естетичний вигляд з часом, а й викликати алергію, подразнення та ін.
Збираємо зручну постіль
Кращим матеріалом для елементів постелі вважається 100% бавовна. Її використовують для виготовлення простирадл, наволочок, чохлів для подушок, ковдр та ін. Синтетичні тканини можуть кошлатитися, електризуватися й погано пропускати повітря, що негативно вплине на сон. Не менш якісна постільна білизна виготовляється з бамбука. Така тканина не викликає алергію, добре вбирає вологу та швидко сохне. На шовковій постільній білизні спати не лише приємно, а й корисно для шкіри та волосся.
При виборі ковдр і подушок також важливо враховувати вид наповнювача. Класичні пухові та вовняні вироби чудово зберігають тепло, завдяки чому не втрачають популярності. До мінусів таких елементів постелі можна віднести чутливість до вологи та здатність викликати алергію. В експлуатації добре себе проявляє силіконізоване волокно. Такий матеріал утримує тепло, пропускає повітря, не дозволяючи тілу пітніти та спарюватися навіть у теплу пору року.
Основні параметри вибору елементів постелі:
- Подушки. Висота виробу визначається положенням вашого тіла під час сну. Якщо ви здебільшого відпочиваєте на боку, виберіть досить високу подушку, яка буде добре підтримувати шию й голову. Нижча модель підійде для людей, які полюбляють спати на спині. Тим, хто часто лежить на животі, краще придбати невисоку й м’яку подушку.
- Ковдри. Такі вироби можна розділити на літні, зимові та універсальні. Ковдри з м’яким розсипчастим наповнювачем, наприклад, пухом, повинні бути добре прострочені, щоб внутрішній шар не збивався в купу.
- Матраци. Найбільш зручними моделями вважаються ортопедичні вироби з незалежним пружинним блоком. Поверхня таких матраців приймає контури тіла, забезпечуючи комфорт під час сну.
Щоб ліжко вдень мало акуратний вигляд, варто вибрати в інтернет-магазині домашнього текстилю покривало. Різноманіття забарвлень дозволяє придбати вироби для інтер’єру спальні практично в будь-якому стилі. Ще одним додатковим елементом постелі є наматрацник, який надійно захищає матрац від забруднень, тому він довго зберігатиме привабливий вигляд та не вкриється плямами.
На що звернути увагу
При виборі домашнього текстилю зверніть увагу на якість барвника. Яскраві рушники, постільну білизну та інші речі перед пранням варто перевірити на предмет стійкості кольору. Для цього намочіть водою частину виробу та промокніть його білою тканиною, яка добре вбирає вологу. Якщо на ній залишиться фарба, текстиль буде линяти, тому прати його краще окремо.
Не менш важливо перевіряти якість пошиву виробів. Якщо на елементах текстилю є потоншені ділянки, стирчать нитки, шви криві та погано прострочені, це вказує на недобросовісність виробника.
PROMOTED
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!