Адміністрація установи виконання покарань зобов’язана проінформувати про право на безоплатну правову допомогу всіх ув’язнених та надати розумні можливості для отримання доступу до такої допомоги.
Про це йдеться в роз’ясненні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області, повідомляє «Закон і Бізнес».
Враховуючи те, що засуджені мають право на отримання всіх видів правових послуг, вони можуть звертатись для отримання БВПД з будь-якого питання, зокрема щодо:
здійснення захисту/представництва інтересів в рамках кримінального провадження (незалежно від процесуального статусу);
представництва в цивільних справах (визнання права власності на спадкове майно, розірвання шлюбу тощо);
представництва в адміністративних справах (оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб органів державної влади, у тому числі і адміністрації установи виконання покарань);
представництва інтересів засуджених у справах, пов’язаних із відбуванням покарання (умовно-дострокове звільнення, заміна невідбутої частини покарання більш м’яким тощо);
складання документів процесуального характеру ( апеляційних та касаційних скарг, заяви про перегляд вироку за нововиявленими обставинами тощо).
Зазначається, що цей перелік не є вичерпним та перераховує найбільш розповсюджені питання, з якими звертаються засудженні особи до центрів з надання БВПД. Звернення засуджених, адресовані до державних і громадських організацій та посадовим особам, адміністрація установи виконання покарань супроводжує листами. Це слугує додатковим підтвердженням того, що особа відбуває покарання у відповідній установі. Центри з надання БВПД не можуть приймати рішення про надання БВПД засудженій особі на підставі звернень його родичів чи друзів.
Для вирішення питання про призначення захисника/представника засудженій особі у зверненні потрібно зазначити таку інформацію:
прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження, місце знаходження;
суть порушеного питання;
вид правової допомоги, що потребує засуджена особа (БВПД або безоплатну первинну правову допомогу, що включає надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складання заяв та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру).
У супровідному листі установи виконання покарання мають бути зазначені: дата ухвалення рішення суду та його назва; вид покарання та початок перебігу строку його відбування і його закінчення, а також статті, за якими особу, яка звертається за безоплатною правовою допомогою, засуджено.
Відповідне звернення можна надіслати як засобами поштового зв’язку, так і на електронну адресу центру з надання БВПД з подальшим надсиланням оригіналів документів.

Матеріали за темою
Як отримати допомогу по безробіттю
10.04.2020
Мобінг: як протидіяти насильству на роботі
05.03.2020
КЦ БПД хоче самостійно оцінювати роботу адвокатів з клієнтами
в„–2 (1456), 18.01—24.01.2020
До кого звертатися у разі виходу з ладу техніки на гарантії (позиція Верховного Суду)
в„–38 (1440), 28.09—04.10.2019
Студентів КНУ залучать до надання БПД
в„–51 (1401), 22.12—28.12.2018
Центри БПД перевірятимуть бідність клієнтів за реєстром ПФУ
в„–45 (1395), 10.11—16.11.2018
ОАСК обзавівся чат-ботом
09.02.2018
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!