23.11.2020 11:22
Постійні нервові перенавантаження, стреси, конфлікти значним чином шкодять здоров’ю. Захистити себе від згубного впливу негативних ситуацій можна за допомогою медитацій, самонавіювання, відпочинком, зміною звичного середовища. Якщо стреси переслідують щоденно в наслідок складної професії, сімейних проблем або з інших причин, допоможуть седативні препарати. Оскільки вони є лікарським засобом, консультація з лікарем перед початком вживання обов’язкова.
Особливості седативних препаратів
Седативні препарати – це найбільш поширена група легких заспокійливих лікарських засобів на рослинній основі, які є безпечними для вживання людьми різного віку. Вони відпускаються без рецепта, проте перед першим вживанням варто проконсультуватись з сімейним лікарем, який на основі відомих йому даних про стан здоров’я зможе порадити той чи інший вид ліків.
Седативні засоби не дають миттєвого результату, у них накопичувальна дія, тому у випадку, коли кілька перших прийомів не дали бажаного ефекту важливо не робити поспішних висновків та регулярно приймати в прописаному дозуванні. Як правило, ефективність проявляється після перших 3 – 7 днів вживання.
Препарати виготовляються на рослинній основі, вони не викликають звикання та підходять для постійного прийому на протязі декількох місяців. При відсутності причин для стресів, а отже і потреби в заспокійливих, їх можна самостійно відмінити або ж зробити тривалий перерив. Це ніяким чином не вплине на здоров’я.
Види седативних препаратів
Заспокійливі лікарські засоби представлені такими видами:
- краплі – можуть бути на водній або спиртовій основі, другий вид більш небезпечний, адже тривале вживання етилу, не важливо в якій кількості, може викликати привикання;
- таблетки – їх часто вибирають через зручність прийому, можливість взяти з собою, готове дозування;
- капсули – завдяки компактній упаковці (в блістерах, пластмасовій чи скляній тарі) зручно носити в сумці, підходять не всім, адже є люди, яким складно проковтнути велику капсулу;
- чаї – їм віддають перевагу люди, які звикли лікуватись відварами трав, вважають їх найбільш безпечним та натуральним варіантом.
Вид седативного препарату не впливає на його ефективність. Вибір того чи іншого варіанту залежить від побажань людини, зручності прийому в кожному конкретному випадку. Якщо є сумніви щодо вибору відповідного виду можна запитати у лікаря, він надасть рекомендації щодо особливостей вживання та допоможе підібрати препарат, його дозування в залежності від потреб та індивідуальних особливостей організму людини.
PROMOTED
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!