У Вищій раді правосуддя виступили проти поетапного запровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Адже запропонована модель створює правову невизначеність і не розв’язує нагальних проблем.
Як повідомляв «ЗіБ», автори відповідного законопроекту (№3985) пропонують записати, що окремі підсистеми чи модулі ЄСІТС починають функціонувати за кожним етапом через 30 днів з дня опублікування ВРП відповідного оголошення. Мовляв, інакше повноцінної системи доведеться чекати ще кілька років.
Натомість, як зазначено у висновку Ради, можливість зміни в будь-який час самого визначення, складових та їх наповнення, принципу побудови ЄСІТС тощо на розсуд органу, відповідального за початок її функціонування, може створити значні ризики. Аж до того, що система в цілому не буде впроваджена взагалі або буде запроваджена у вигляді, який не відповідатиме нинішній моделі, закріпленій в концепції.
Рада наголосила, що поетапне запровадження не може означати «помодульне» або «посистемне». Водночас доцільно пов’язувати такі етапи з можливістю забезпечення виконання тих чи інших функцій, визначених у законі. Адже саме функції є ключовими, а питання побудови системи (її складових, наповнення тощо) має вирішуватися залежно від них.
Якщо ж буде обрано саме модель поетапного впровадження ЄСІТС, то ці етапи мають бути визначені на законодавчому рівні.

Матеріали за темою
Співробітників ССО каратимуть по-новому
16.01.2021
Бердичівський суд взяли під охорону
14.01.2021
До яких судів найчастіше намагаються пронести зброю
в„–1-2 (1507-1508), 01.01—15.01.2021
На допомогу судам прийде платформа вирішення спорів онлайн
в„–52 (1506), 26.12—31.12.2020
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!