Фінансові установи через три місяці будуть зобов’язані розкривати повну вартість кредитів, сумою менше 5 тис. грн та строком до одного місяця. Вартість має включати усі без винятку витрати клієнта. Також встановлена максимальна планка штрафів та пені.
Це передбачає Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення переліку кредитних договорів, на які поширюється дія Закону України «Про споживче кредитування» (на базі проекту №1109), що підписав сьогодні Президент, повідомили в НБУ, передає «Закон і Бізнес». Закон вступить в силу через три місяці.
Як зазначили в НБУ, більшість позик, які громадяни беруть у небанківських фінансових установах, – незначні за розміром та короткострокові. У 2019 році середня сума кредиту фізичної особи становила 3 711 грн.
Серед основних проблем, що виникали у громадян, в НБУ назвали нерозуміння повної вартості кредиту та санкцій у випадку прострочення, які могли потроїти чи навіть збільшити борг людини в десятки разів.
Після того, як закон набере чинності, буде заборонено зазначати процентні ставки на рівні 0% чи 0,01%, які можуть діяти лише впродовж короткого пільгового періоду, що призводить до неправильного розуміння вартості кредиту споживачем та може поставити позичальника в скрутне фінансове становище.
Договір мікрокредиту повинен буде містити повну інформацію про позику, а саме: повну процентну ставку, наявність додаткових та супутніх послуг, орієнтовну загальну вартість кредиту, графік платежів, інформацію про санкції у випадку прострочення та інше.
Після того, як закон набере чинності, з’явиться максимальна планка штрафів та пені – подвійна сума кредиту. Таке обмеження не може збільшуватися за домовленістю сторін (навіть, якщо така умова передбачена в договорі). Закон передбачає, що у випадку прострочення ставка за мікрокредитом не може змінюватися в гіршу для клієнта сторону.
Також фінансовій компанії заборонено змінювати умови договору в односторонньому порядку.

Матеріали за темою
Колекторів штрафуватимуть за анонімні дзвінки
в„–7 (1513), 13.02—19.02.2021
Проблеми застосування неустойки до банків за порушення прав споживачів
в„–3-4 (1509-1510), 16.01—29.01.2021
ФГВФО стягуватиме гроші з усіх, хто отримав вигоду від банку — проект
в„–1-2 (1507-1508), 01.01—15.01.2021
На рахунки банків заборонять накладати арешт — проект
в„–47 (1501), 21.11—27.11.2020
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!