Лише шляхом перетворення держави на сервісну установу Україна зможе зупинити процес еміграції та створити передумови для покращення інвестиційного клімату.
Про це виданню «Закон і Бізнес» розповів колишній міністр державного управління Словенії Вірант Грегор.
Доки противники законопроекту «Про адміністративну процедуру» наголошують, що ні українська громада, ні посадовці не готові до запровадження європейських процедур, на захист розробників документу виступають представники європейських інституцій.
Зокрема, як стверджує заступник глави представництва Євросоюзу в Україні Анніка Вайдеманн, навіть якщо люди не хочуть ухвалення такого закону, це може відбуватися тільки з однієї причини — вони просто не розуміють його важливості. Адже він, зокрема, майже повністю копіює відповідну процедуру в німецькому законодавстві.
Як засвідчив колишній міністр державного управління Словенії Вірант Грегор, зважаючи на величезну кількість робочої та туристичної міграції, українці можуть на власному прикладі впевнитися в ефективності та швидкості процедур в ЄС. Отже, уже не мріючи про повернення українських заробітчан додому, але намагаючись хоча б зупинити процес міграції, потрібно перетворювати державу на сервісну установу.
На думку міністра, закон «Про адміністративну процедуру» є дуже важливим для України. Не тільки через те, що відповідні процедури діють у всіх без винятку європейських державах. Найголовніше — гарантії для бізнесу та громадян, які він створює. Запровадження єдиних підходів і принципів державного управління створює загальне розуміння, як повинна працювати держава в публічно-правових відносинах.
«Ми повинні захистити інтереси громадянина та дати йому можливість прозорого аргументування власної точки зору. Цей закон унеможливлює такі ганебні речі, як відсутність аргументації прийнятого рішення та можливість неприйняття жодного рішення взагалі», — зазначив В. Грегор.
Як стверджує експерт, усі держави пострадянського простору, крім Російської Федерації, мають відповідний закон. Проте, Україна вже неодноразово зробила свій вибір на користь європейських цінностей.

Матеріали за темою
Державні органи матимуть право передавати свої повноваження саморегулівним організаціям
в„–43 (1497), 24.10—30.10.2020
Вступати до ЖБК можна в будь-якому місті, були би гроші
в„–51-52 (1453-1454), 28.12—10.01.2020
Громадськості дадуть право наглядати за місцевими чиновниками
в„–42 (1444), 26.10—01.11.2019
Суди скасували рішення облради про укрупнення громади
в„–18-19 (1368-1369), 10.05—18.05.2018
Сільради уповноважать посвідчувати довіреності та заповіти
в„–26 (1324), 01.07—07.07.2017
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!