В Україні буде створено єдиний державний веб-портал відкритих даних. Створенням порталу буде займатися центральний орган виконавчої влади, що реалізує держполітику у сфері електронного управління.
Створення такого порталу передбачено Законом “Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних” (проект №2171), який вчора підписав Президент України Петро Порошенко.
Законом вносяться зміни до Закону про доступ до публічної інформації, відповідно до яких публічна інформація у формі відкритих даних – це публічна інформація, що оприлюднюється на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на веб-сайтах розпорядників інформації у форматі, який дозволяє автоматизовану обробку, вільний та безоплатний доступ до такої інформації.
Відповідно до Закону будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, в тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов'язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.
Перелік публічної інформації, яка підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних, вимоги до формату і структури такої інформації, періодичність її оновлення визначаються Кабінетом Міністрів. При цьому до такого переліку Кабінетом Міністрів України обов'язково включається інформація, доступ до якої у формі відкритих даних передбачено законом. Так, відповідно до Закону забезпечується оприлюднення у формі відкритих даних відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, Державного реєстру телерадіоорганізацій України, Єдиного реєстру об'єктів державної власності, Реєстру громадських об'єднань, Реєстру вищих навчальних закладів, а також матеріалів генеральних планів населених пунктів і детальних планів території, інформації про державні закупівлі.

Матеріали за темою
ТОП затребуваних професій в Україні цьогоріч
11.05.2023
Інформація, що становить публічний інтерес, не може приховуватись від народу, — ЄСПЛ
в„–14 (1520), 03.04—09.04.2021
Чи вистачить парламенту сміливості прийняти закон, який готували 20 років
в„–50 (1452), 21.12—27.12.2019
Як подати гарячу новину про суд і не обпектися об позов
в„–24 (1374), 16.06—25.06.2018
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!