Жінки очолять найбільші підприємства Індії. Так вимагає закон
Кілька найбагатших бізнесменів Індії призначили своїх дружин, дочок і навіть мачух на високі посади у своїх компаніях. Адже згідно із новим законом в індійських компаніях хоча б одну керівну посаду повинна займати жінка.
Рада з питань цінних паперів і бірж Індії оголосила про нововведення понад рік тому. Основна ідея закону зрозуміла: левову частку керівних посад у цій патріархальній країні займають чоловіки, і влада хоче виправити ситуацію. Голова ради назвав ганьбою те, що так мало компаній призначили керівниками представниць слабкої статі.
Багато індійських жінок працюють, але мало кому з них удається зайняти керівні посади.
Компанії, що не виконали вимоги, можуть бути оштрафовані.
Шрирам Субраманіан, очільник відділу по роботі з корпоративними клієнтами однієї з компаній, заявив, що бізнесмени, котрі не виконали вимоги, просто полінувалися. «Це вінець безглуздості. Неможливо не знайти необхідної кількості кваліфікованих жінок серед мільярда осіб», — заявив він.
Він припустив, що фірми сподіваються уникнути штрафів унаслідок масового невиконання вимог закону. Проте, якщо наприкінці березня 1819 компаній, приблизно третина від фірм, які котируються на Національній і Бомбейській фондових біржах, не оголосили про призначення жінок-директорів, то на сьогодні їх залишилося близько 17%.
У лютому голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що нестача представниць слабкої статі у керівництві — величезна втрачена можливість для економічного зростання країни.
Населення Індії становить близько 1,2 млрд чоловік. При цьому в рейтингу, що оцінює гендерну рівність у сфері праці в 131 державі, країна займає 120-е місце.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!