Закон і Бізнес


В ЕС и УПЦ должны ответить на запрос, когда конкретно Порошенко сложил полномочия дьякона церкви московского патриархата.


Момент посвящения Петра Порошенко в дьяконы. Фото из архивов УПЦ.

20.08.2024 20:50
6877

В адрес ПП «Европейская солидарность» и Украинской православной церкви направлен запрос на получение информации, в частности, об обстоятельствах рукоположения в дьяконы руководителя «ЕС» Петра Порошенко.


Про це виданню повідомила адвокат Олена Ісаєвська, інформує «Закон і Бізнес».

Посилаючись на інформацію зі ЗМІ про те, що народний депутат та колишній президент Петро Порошенко був висвячений у диякони і брав участь в релігійних церемоніях УПЦ, адвокат просить повідомити, чи відповідає така інформація дійсності.

Також адвокат запитала, коли саме П.Порошенко був висвячений у диякони УПЦ і чи на даний час він продовжує виконувати функцію диякона в УПЦ.

Якщо ж П.Порошенко припинив виконувати функцію диякона в УПЦ, то коли саме відбулася така подія і на якій підставі він був позбавлений цього ступеня.

За наявною інформацією, П.Порошенко був виясвячений у диякони на свято Трійці. Відразу після цього взяв участь у хресній ході, несучи головну ікону свята — власне зображення Трійці.

Диякон —  це перший ступінь святого Таїнства Священства із трьох можливих (диякон, пресвітер, єпископ) в ієрархії церкви. До його обов’язків входить співслужіння єпископам і пресвітерам при уділенні ними святих Таїнств, здійсненні богослужінь.