Закон і Бізнес


Адвокат, лидер по количеству зачетных баллов Владислав НИ:

«Баллы не считаю, для меня лидерство в повышении квалификации адвокатов — неожиданность»


№3 (1561) 22.01—28.01.2022
Лариса ГРЕТЧЕНКО, руководитель проектов и программ Высшей школы адвокатуры
2722

Часть адвокатов относится к обязанности повышать квалификацию чисто формально — набирает в соответствующие сроки минимум зачетных баллов. Наряду с этим рвение в обучении некоторых юристов просто поражает. Так, адвокат из г.Славутич Владислав Ни посвятил учебе 381 ч в 2020 году и 145 — в 2021-м. О том, что мотивирует юриста с 20-летним опытом тратить столько времени на обучение и гонится ли таким образом адвокат за коллегами в рейтинге, В.Ни рассказал в интервью Высшей школе адвокатуры.


«Гуманітарний склад розуму та невдала спроба вступу до технічного вузу зумовили подальшу кар’єру»

— Владиславе, розкажіть, як ви обрали професію, що вплинуло на ваш вибір та чи справдилися очікування від адвокатської діяльності?

— Бути адвокатом не планував. У дитинстві та підлітковому віці мріяв про професію помічника машиніста тепловоза та в подальшому стати машиністом. Але гуманітарний склад розуму та невдала спроба вступу до технічного вузу зумовили подальшу освіту й кар’єру в правовій сфері.

Під час навчання були думки про прокуратуру, але в процесі здобуття освіти бачення юриспруденції змінилися, тому обрав юридичну практику.

Рішення стати адвокатом було виваженим. Я прийняв його, урахувавши почуття власної впевненості, престиж адвокатської діяльності, а також зміни законодавства в частині запровадження адвокатської монополії.

— Професійну діяльність ви провадите переважно в сімейних справах, останнім часом розширили практику надання правової допомоги громадянам у сфері захисту права на державне пенсійне забезпечення. Чи впливає така спеціалізація на вибір заходів щодо підвищення кваліфікації та що слугує мотивацією до навчання?

— Мотивує до навчання передусім цікавість і бажання постійного розвитку професійної компетентності, поглиблення знань за фахом та оволодіння новими практичними навичками. Відвідую заходи різної тематики, не обмежуючись спеціалізацією у власній діяльності. Вважаю, що семінарів на тему сімейних правовідносин потрібно проводити значно більше, оскільки здебільшого це складні справи, а також через зміни законодавства та судової практики.

— Яким заходам віддаєте перевагу, чи маєте улюблених лекторів?

— Відвідую заходи різних операторів, але переважно ті, що організовує Рада адвокатів Київської області. Зручна в останні роки дистанційна форма навчання — вебінари, онлайн-семінари, що дає можливість відвідувати більше різних заходів. На жаль, через обмеження реєстрації учасників регіональних заходів не всі вдається пройти, хоча теми привертають увагу та зацікавлюють.

Щодо улюблених лекторів, то відзначу всіх тих, хто ділиться власним досвідом, красномовно подає матеріал, з посиланням на законодавство, судову практику, аналізує конкретні життєві ситуації чи наводить приклади з художніх фільмів, інших відеоматеріалів.

«Друзі та колеги ставляться по-різному. Одні підтримують, інші запитують, навіщо це мені потрібно»

— З огляду лідерство в рейтингу адвокатів, які приділили найбільшу кількість годин підвищенню кваліфікації у 2020 році, та одне з лідерських місць у цьому рейтингу за 2021 рік постають запитання: скільки ви часу відводите на підвищення кваліфікації, чи є план на досягнення максимальної кількості балів?

— Бали не рахую, для мене новина про лідерство в рейтингу стала несподіванкою, дізнався про власний успіх випадково, з публікації в Інтернеті. Долучаюся до навчання в міру сил, стежу за розкладом заходів, темами, обираю нові, потенційно застосовні на практиці та для поглиблення професійної спеціалізації.

— Як до вашої активності в навчанні ставляться рідні, друзі, колеги?

— (Посміхається.) Діти говорять: «Тату, ти знову працюєш...» Дружина: «Коли ти будеш удома?..» Висновок очевидний: робота роботою, а сім’ї треба приділяти час. Новині про моє лідерство в навчальному рейтингу адвокатів дуже раділи всі, хоча для родини це також було несподіванкою.

Друзі та колеги по-різному ставляться. Одні підтримують, інші запитують, навіщо це мені потрібно.

Але я не зупиняюся, надихнувся цим успішним досвідом і буду його продовжувати!

— Які ваші побажання лекторам заходів з підвищення кваліфікації та їх учасникам у новому році?

— Колегам бажаю професійних успіхів і благополуччя.

Лекторам, викладачам вебінарів, семінарів, інших курсів бажаю зростати професійно, постійно вдосконалювати матеріал і форми подачі, щоб заходи були цікавими, а поради та рекомендації — корисними.