Закон і Бізнес


Стало известно, почему Октябрьский дворец не подошел судьям для проведения съезда


.

05.03.2021 08:55
13844

Мы не можем согласиться с тем, чтобы демократические ценности, за которые отдали свою жизнь герои Революции достоинства, были изуродованы радикально настроенными силами, которые угрожают забросать «коктейлями Молотова» делегатов съезда судей Украины.


Об этом говорится в обращении Рады судей Украины к Украинскому народу, органам государственной власти Украины, международным партнерам и представителям дипломатических учреждений, работающих в Украине, принятом во время внеочередного заседания РСУ, передает «Закон и Бизнес».

Напомним, согласно решению РСУ от 04.03.2021 №11, место проведения XVIII съезда судей Украины было перенесено из помещения Международного центра культуры и искусств Федерации профсоюзов Украины в «Президент Отель» на улице Госпитальной, 12.

В РСУ обращают внимание на то, что ряд общественных организаций, которые позиционируют себя борцами с коррупцией в государстве в целом и судейской среде, в частности, выступили с призывами сорвать проведение съезда, блокировать его работу, вплоть до применения физического насилия против участников собрания. Главным аргументом к применению силы стало место проведения съезда судей Украины - бывший «Октябрьский дворец», рядом с которым, погибли Герои Небесной сотни. По мнению указанных лиц это лишает судей права проводить там свое мероприятие.

Приводим полный текст обращения.

 

Великий та незламний Український народе!

Вельмишановні представники усіх органів державної влади України!

Рада суддів України, засвідчуючи Вам свою повагу, звертається до Вас від імені всіх суддів України, які здійснюють правосуддя ім'ям держави Україна з наступним.

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з'їзд суддів є найвищим органом суддівського самоврядування і скликається Радою суддів України раз на два роки.

XVIII черговий з'їзд суддів України мав відбутися у березні 2020 року. Проте, з метою мінімізації ризиків розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 його було перенесено на невизначений строк.

З урахуванням вищевикладеного, місцем проведення ХVIІІ чергового з’їзду суддів України було визначено Міжнародний центр культури та мистецтв Федерації профспілок України (м. Київ, алея Небесної Сотні, 1), концертна зала якого здатна розмістити понад 2 тисячі осіб.

З огляду на місце проведення суддівського форуму, низка громадських організацій, які позиціонують себе борцями з корупцією у державі загалом та суддівському середовищі, зокрема, виступили із закликами зірвати проведення з'їзду, блокувати його роботу, аж до застосування фізичного насильства проти учасників зібрання. Головним аргументом до застосування сили стало місце проведення з'їзду суддів України – колишній «Жовтневий палац», поряд з яким, загинули Герої Небесної сотні. На думку зазначених осіб це позбавляє суддів права проводити там свій захід.

Ми з великою повагою ставимося до жертовності невинно вбитих борців за українську державність, розділяємо горе їхніх рідних, ніколи не дозволимо собі глумитися над їхньою пам'яттю.

Але, ми не можемо погодитись з тим, щоб демократичні цінності, за які віддали своє життя Герої Революції гідності, були сплюндровані радикально налаштованими силами, які погрожують закидати «коктейлями Молотова» делегатів з'їзду суддів України. Бо, закликаючи до блокування проведення з'їзду суддів України, громадські організації свідомо наражають на позбавлення права на суд мільйони громадян, які очікують на справедливі і законні рішення у своїх справах.

З огляду на те, що правоохоронні органи заявляють про посилення радикальних настроїв напередодні з’їзду, можна припустити, що замовники дестабілізації зацікавлені в реалізації найгіршого сценарію, у підсумку якого – ліквідація незалежності суддів і повна зупинка здійснення правосуддя аж до ліквідації судової влади як такої.

Ми не можемо цього допустити, як і не можемо допустити того, щоб окремі сили використовували пам’ять загиблих в досить сумнівних цілях, а тому Рада суддів України ухвалила рішення змінити місце проведення XVIII чергового з’їзду суддів України.

Ми з повагою ставимось до конституційного права громадян збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, а тому переконані, що організатори відповідних масових заходів зможуть забезпечити дотримання законодавства України при їх проведенні.

У той же час, ми закликаємо очільників державної влади найвищого рівня докласти максимум зусиль для забезпечення безпеки проведення XVIII чергового з’їзду суддів України.

Також ми звертаємося до міжнародних партнерів та представників дипломатичних установ, які працюють в Україні, звернути увагу на штучне загострення ситуації навколо судової влади в державі і на своєму рівні запобігти загостренню суспільних настроїв.

Рада суддів України

Закон і Бізнес