Закон і Бізнес


Спасти кворум


№50 (1192) 13.12—19.12.2014
ЕЛЕНА КОВАЛЕНКО
2329

Судейское сообщество занимается тем, чтобы в Высшей квалификационной комиссии судей был обеспечен кворум. Ведь несмотря на то, что в состав постоянно действующего органа назначены уже 8 членов, отсутствие хотя бы одного из них на заседании заблокирует работу «квалификационников».


Як повідомила член Ради суддів Людмила Соломаха, до них із листами звертаються судді з Донецької та Луганської областей, які не можуть перевестися до «безпечних» храмів Феміди. І все через те, що ВККС тривалий час не виконує своїх повноважень.

«Судді не лише пишуть, а й телефонують», — наголосила Л.Соломаха.

У своїх листах володарі мантій просять РСУ звернутися до відповідних інституцій, до повноважень яких належить призначення членів ВККС, із проханням пришвидшити цей процес. Також законники звертають увагу на те, що через заблоковану роботу ВККС «порушуються права суддів і громадян».

Як відомо, 5 грудня голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк призначив за своєю квотою члена комісії — суддю у відставці Станіслава Щотку. У жовтні з представником до ВККС визначився й міністр юстиції Павло Петренко (ним став адвокат Сергій Козьяков).

Ще у вересні свою «кваліфікаційну місію» виконав з’їзд суддів, призначивши до складу комісії шістьох осіб: Миколу Патрюка, Юрія Тітова, Валентину Устименко, Михайла Макарчука, Миколу Мішина та Анастасію Заріцьку.

ВККС є повноважною за умови призначення до її складу 8 членів. Тобто сьогодні кворум для прийняття рішень є. Та є одне «але».

«Комісія розпочне роботу, але ж може таке статися, що на засідання хтось не прийде, хтось захворіє. І кворуму не буде», — вважає член РСУ Сергій Чумак.

Тому орган суддівського самоврядування попросить уповноваженого Верховної Ради з прав людини (призначає одного члена), юридичну спільноту та науковців (їхній з’їзд призначає двох «кваліфікаційників») якнайшвидше визначитися з кандидатурами.