Закон і Бізнес


Обойтись без конкретики


№47-48 (1189-1190) 29.11—05.12.2014
МАРИЯ ОПРЕНКО
1634

Очередное рабочее совещание руководства Высшего специализированного суда по рассмотрению гражданских и уголовных дел с руководителями апелляционных судов было посвящено преимущественно обсуждению тенденций по обобщению практики рассмотрения дел, в которых обвиняемые лица находятся под стражей. Впрочем, во время общения у председателей апелляционных судов возникло желание выяснить путь, которым Фемида должна двигаться в новых условиях.


Друга річниця дії Кримінального процесуального кодексу принесла не тільки нову судову практику, а й виявила низку проблемних моментів у його застосуванні.

Так, заступник голови ВСС Стані­слав Кравченко наголосив на тому, що застосування ч.2 ст.315 КПК в окремих випадках унеможливлює дотримання повною мірою прав і свобод людини та громадянина. Посадовець повідомив, що апеляційні суди, постійно стикаючись із цією проблемою, надсилають до ВСС численні запити, на які отримують лише проміжні відповіді.

На думку ж заступника голови ВСС Марини Червинської, останнім часом колеги з регіонів вимагають від «касаційників» недопустимої з погляду закону конкретики. «Ми не маємо права відповідати на запити, в яких указані обставини конкретної справи. Адже це вважатиметься прямим втручанням у діяльність судді», — наголосила М.Червинська й порадила законникам формулювати запити більш абстрактно, аби у ВСС з’явилася можливість у такий же спосіб протлумачити норму.

Окремим питанням наради стало обговорення закону «Про очищення влади». Свою точку зору із цього питання висловив Голова Верховного Суду Ярослав Романюк. Він пояснив, чому в Пленуму ВС виникла необхідність звернутися до Конституційного Суду з поданням.

Детальніше про хід та результати наради читайте в наступному числі.