60% украинцев ничего не знают ни о ОО «Центр противодействия коррупции», ни о результатах его деятельности в сфере борьбы с коррупцией.
Такі дані показало загальнонаціональне телефонне опитування, проведене у травні цього року КМІС та NDI без зазначення замовника такого дослідження, інформує «Закон і Бізнес».
Натомість найефективніше, на думку 40% респондентів, з корупцією боряться самі українці. На другій позиції — Національне антикорупційне бюро України (37%) та Національна поліція (30%).
Напевне, «ЦПК» більш відоме українцям через скандали, що виникають навколо його очільників.
Зокрема, недавно у «ЦПК», який очолюють Дар’я Каленюк та Віталій Шабунін, приписали до власних досягнень отримання Україною винищувачів F-16, стверджуючи, що ця ініціатива походить саме від їх виконавчої директорки Д.Каленюк. Мовляв, лише у лютому 2023 року «в кампанію за F-16 публічно включився Президент України Володимир Зеленський».
Прикметно, що раніше Д.Каленюк заявляла, що не вірить в американську допомогу. «Американці не проголосують за пакет допомоги для України. Це вже стає не вірогідним, а базовим сценарієм. Я попереджала про це ще з осені», — написала вона у Facebook на початку лютого цього року.
Також «ЦПК» і В.Шабунін відомі тим, що висвітлюють вироки ВАКС та слідчі дії НАБУ та САП, створюючи у суспільства хибну думку щодо своєї причетності до успіхів антикорупційних органів.
Як повідомлялося раніше, Д.Каленюк у розпал повномасштабної війни придбала автомобіль Toyota RAV4, оформивши його на чоловіка — Ореста Рудого, який ухиляється від мобілізації.
А іншого співзасновника «ЦПК» В.Шабуніна викрили на тому, що він привласнив джип Nissan Pathfinder, переданий як гуманітарна допомога для потреб ЗСУ, та пересувався ним вулицями Києва. Зокрема, суд зобов’язав ДБР зареєструвати кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.2012 («Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги вчинене в умовах»), ч.4 ст.410 («Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем») та ч.4 ст.425 («Недбале ставлення до військової служби») Кримінального кодексу.
Також ДБР порушило проти В.Шабуніна два кримінальні провадження — за фактом підробки документів від НАЗК та ухилення від мобілізації.
Крім того, В.Шабунін, з його слів, має «законні підстави», аби не служити. Адже у 9 класі не пройшов медичну комісію — не пропустив дерматолог через родимки на тілі. Й хоча формально він нібито проходить службу в ЗСУ, як з’ясувалося, наразі В.Шабунін числиться «бойовим медиком» — це вже п’ята посада, яка була вигадана для нього, аби уберегти активіста від проходження реальної служби у ЗСУ.
Водночас, як встановили ЗМІ, замість служби на фронті В.Шабунін «відрядив» себе до київських ресторанів, де проводить чимало часу за розпиванням алкогольних напоїв.
Раніше В.Шабунін піддавав критиці християнство, Захід, секс тощо, зокрема, зазначаючи, що «основне джерело поширення СНІДу в Україні — це не наркотики і наркомани, а невпорядковані статеві стосунки». І відповідальність за це, на його думку, лежить на християнах, бо «для них шлюб перестав бути цінністю».
Материалы по теме
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!