Почему вдруг возникала необходимость отложить проведение съезда, и чем это грозит судьям
XVIII съезд судей, который должен избрать 4 членов ВРП и судью КС, хотели снова перенести. Впрочем, члены ССУ отказались от такой идеи. Ведь это может привести к негативным последствиям.
Ідея повторного перенесення з’їзду, як кажуть, витала в повітрі. Адже спочатку представники так званого грантового сектору висловили стурбованість, що делегати, обравши свого представника, можуть розблокувати роботу Конституційного Суду. Потім відбулася чергова розмова Президента Володимира Зеленського з послами «великої сімки», де знову порушувалося питання щодо виконання антикорупційних зобов’язань та повного «перезавантаження» КС. І вже надвечір 19 листопада раптом з’явилося повідомлення про позапланове засідання органу суддівського самоврядування.
Як повідомив голова РСУ Богдан Моніч, 10 членів ради направили запит із проханням обговорити ситуацію та перенести з’їзд ще раз. Тому майже в екстреному порядку РСУ зібралася на засідання. Фактично ж на нього прийшла лише секретар цього органу Олена Журавська та кілька представників ЗМІ.
У порядку денного було тільки одне питання: чи варто переносити з’їзд суддів знову? Прихильники ідеї перенесення висловили сумнів у доцільності проведення заходу за нинішніх умов. Одним із прибічників такої ідеї виявився заступник голови РСУ Вадим Бутенко. На його думку, рішення про перенесення повністю збігається з політикою Президента. «На моє внутрішнє переконання, це моя суб’єктивна думка, з’їзд не відбудеться», — сказав він. Чи то це була суто інтуїтивна здогадка, чи то він намагався передати певний меседж — невідомо.
Після того висловився Віктор Остапчук із Верховного Суду. Він зазначив, що наслідки непроведення з’їзду можуть стати непередбачуваними. «Відклавши проведення з’їзду суддів, ми практично заблокуємо роботу ВРП, а вже далі — і призначення суддів на посади. Про кадровий голод у місцевих загальних судах я нагадувати не буду. Тому нам потрібно дуже зважено підходити до цього питання й чітко висловити свою позицію», — закликав В.Остапук.
Заспокоювати колег взявся голова Б.Моніч. Він зазначив, що, попри відмову від ідеї зобов’язати учасників здати тести на COVID-19 перед з’їздом, організатори все ж таки спроможні подбати про гарантії безпеки делегатів. Ідеться про маски, антисептики, температурний скринінг, мінімізацію кількості запрошених.
«Єдине, що ми не зможемо забезпечити, — це дистанцію при проведенні самого з’їзду, але цього забезпечити насправді не може ніхто, тому що люди будуть спілкуватися на вулиці, під час голосування, при отриманні бюлетенів. Що ми зможемо забезпечити, так це мінімальну кількість запрошених, тобто щоби, крім делегатів, була мінімальна кількість людей, наскільки це можливо», — запевнив голова РСУ.
Б.Моніч зазначив, що йдеться не про намагання провести з’їзд за будь-яку ціну, а про усвідомлення ризику зупинення діяльності ВРП. Тож більшістю голосів вирішили провести з’їзд у визначені строки — з 8 грудня. Серед тих, хто підтримував ідею перенесення чи відкладення форуму, поки пандемія не ущухне, було лише 7 суддів.
Коментар голови РСУ з приводу ситуації з проведенням з’їзду читайте у свіжому числі газети «Закон і Бізнес».

Материалы по теме
Как преодолеть проблемы судебной системы (текст решения XVIII очередного съезда судей Украины)
в„–12 (1518), 20.03—26.03.2021
Съезды судей Украины будут проходить онлайн - проект
в„–12 (1518), 20.03—26.03.2021
Какие задачи ожидают членов РСУ в ближайшее время — Монич
в„–11 (1517), 13.03—19.03.2021
Новые лица ВРП: кого и как избирали делегаты XVIII съезда судей
в„–11 (1517), 13.03—19.03.2021
Состав РСУ обновился более чем наполовину (полный список)
в„–11 (1517), 13.03—19.03.2021
Каких высоких целей стремятся достичь претенденты на ниве ВРП
в„–10 (1516), 06.03—12.03.2021
Ротация в ВРП: чем ближе съезд, тем острее конкуренция
в„–7 (1513), 13.02—19.02.2021
РСУ объяснила, почему вынуждена была перенести съезд судей
в„–49 (1503), 05.12—11.12.2020
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!