Закон і Бізнес


ДБР затримало правоохоронця на отриманні хабаря в 15 тис. дол.


.

02.04.2024 16:46
1039

Працівники ДБР затримали правоохоронця з Київщини, який за 15 тис. дол. обіцяв «звільнити» військовозобов’язаного від служби в лавах ЗСУ. Для переконливості правоохоронець залякував інформацією про включення в списки ТЦК.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на ДБР.

У січні 2024 року співробітник правоохоронного органу запропонував своєму знайомому «допомогти» зняти його з військового обліку та забезпечити вільний виїзд за кордон. Реалізувати свій намір правоохоронець збирався начебто через своїх знайомих в одному з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Київської області.

Правоохоронець чинив моральний тиск на свого знайомого, розповідаючи, що отримав інформацію від перевірених осіб в ТЦК. Тому, якщо він «не вирішить» питання за 15 тис. доларів, то днями буде призваний на службу в армію.

Військовозобов’язаний не піддався на залякування та звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів, які надалі контролювали оборудку. Вони затримали фігуранта під час отримання всієї суми неправомірної вигоди.

Правоохоронця підозрюють в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави та обіцянці здійснити вплив на надання такої вигоди поєднане із вимаганням такої вигоди – ч. 3 ст. 369-2 КК.

Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом застави у 580 тис. гривень.

Санкція статті передбачає позбавлення волі до 8 років з конфіскацією майна.

Закон і Бізнес