Закон і Бізнес


Ексзаступник глави ОПУ Смирнов хоче піти до армії, щоб урятуватися від слідства?


Андрій Смирнов. Фото: hromadske

02.04.2024 16:18
1028

Ексзаступник глави Офісу Президента Андрій Смирнов сьогодні оновив облікові дані та розпочав проходження медичного огляду у ВЛК в Оболонському РТЦК та СП м.Києва.


Про це повідомили в адвокатському об’єднанні А.Смирнова, інформує «Закон і Бізнес».

В АО послалися на те, що після звільнення з ОПУ в А.Смирнова закінчилася броня від проходження служби у ЗСУ, і він розглядає можливість піти в армію, враховуючи його досвід та спеціальність.

Видання звернулося до Оболонського РТЦК для підтвердження цієї інформації та проінформує про це читачів.

Як повідомляв «ЗіБ», минулого тижня Президент звільнив О.Смирнова з посади заступника глави Офісу Президента. Хоча причини звільнення в документі не вказані, джерела повідомляють, що А.Смирнова звільнено за корупцію, і найближчим часом буде притягнуто до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та взаємодію зі спецслужбами РФ, встановлену ним під час відвідування Росії у 2014—2017 рр., коли він захищав колишнього народного депутата Олександра Шепелєва, засудженого за серію умисних убивств.

Нагадаємо, у грудні 2023 року НАБУ провело обшук у рідного брата А.Смирнова у справі про його незаконне збагачення. Під час обшуку було виявлено розписки між Смирновим та Астіоном про фіктивну позику на купівлю квартири у центрі Львова, яку показав у своєму розслідуванні Михайло Ткач. За даними видання, цю квартиру А.Смирнов отримав у вигляді хабара за одне із рішень Верховного Суду.

Також А.Смирнов та В.Астіон фігурують на скандальному фото, де, будучи чиновником Офісу Президента, літав чартерним рейсом разом із відомим підсанкційним контрабандистом Олександром Черепинським.

За наявними даними, НАБУ готує кілька підозр А.Смирнову, пов’язаних із приховуванням активів від декларування та незаконним збагаченням.

Крім того, А.Смирнов здійснював захист осіб, підозрюваних у створенні терористичної організації «ЛНР». Також свідченнями скандального судді Миколи Чауса встановлено, що саме А.Смирнов допомагав йому виїхати з України після того, як НАБУ затримало його з хабарем, захованим на городі. А.Смирнов був його адвокатом і звертався до влади Молдови про надання М.Чаусу притулку.

Як відомо, А.Смирнов вважається інформатором «УП», «НВ», а також Юрія Бутусова, Віталія Шабуніна та інших.

Закон і Бізнес